لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۳:۳۷

تازه ترین تحولات عراق

۰۸:۰۶ ۱۵.۴.۱۳۹۳

عصر روز شنبه ۵ ژوئیه، انفجار دو اتومبیل حامل بمب در شهر شیعه نشین بصره سه کشته برجاگذاشت.

۰۴:۵۱ ۱۴.۴.۱۳۹۳

اسرائیل می گوید آماده است در صورت دریافت درخواست کمک از سوی اردن برای دفع اسلام گرایان شورشی داعش، به این کشور کمک نظامی کند. با این حال به گفته وزیر اطلاعات اسرائیل، اردن قدرت کافی برای دفاع از خود را دارد.

۲۲:۰۸ ۱۳.۴.۱۳۹۳

نیروهای عراقی دربغداد اقدام به بازداشت جمعی- وگاه تصادفی- سنی مذهبان شهر کردند تا درصورت حمله داعش به پایتخت، این افراد نتوانند به آنها کمک برسانند. دیلی تلگراف چاپ لندن امروز نوشت ۲۵۰۰هسته مخفی داعش دربغداد، درصورت حمله نیروهای «دولت اسلامی» به پایتخت عراق، آماده کمک هستند.

۲۲:۰۱ ۱۳.۴.۱۳۹۳

نوری مالکی نخست وزیر عراق می گوید تازمانی که شورشیان تندرو را به شکست کامل نکشاند از مقام خودکناره گیری نخواهد کرد.به رغم فشارهای داخلی و خارجی دایر بر کناره گیری، آقای مالکی روز جمعه کفت مردم به او و ائتلاف به رهبری او رای داده اند و او رای مردم را محترم می شمارد.

۱۷:۳۰ ۱۳.۴.۱۳۹۳

مقامهای دهلی نو می گویند46 پرستارهندی که درمنطقه زیر کنترل داعش درموصل درشمال عراق گرفتارشده بودندبا هواپیمای اختصاصی دولت هند روز شنبه به کشورشان باز می گردند.

۱۵:۳۹ ۱۳.۴.۱۳۹۳

ارتش عراق روستای عوجه زادگاه صدام حسین را از نیروهای داعش بازپس گرفت و نیروهای دولت اسلامی عراق و شام تا ساحل چپ رود دجله عقب نشستند.ارتش عراق می گوید ۳۰ شورشی داعش را کشته و۵۰ کیلومتر از بزرگراه ۱۰۰ کیلومتری عوجه به بغداد را پاکسازی کرده است.

۱۴:۵۷ ۱۳.۴.۱۳۹۳

مسوولان آمریکایی و ایرانی روز پنجشنبه گفتند که قصد ندارند در حاشیه مذاکرات جامع اتمی ژنو درباره بحران رو به افزایش عراق گفتگو کنند.

۱۷:۰۴ ۱۲.۴.۱۳۹۳

مسعود بارزانی رئیس جمهور اقلیم کردستان عراق درنامه ای به آیت اله سیستانی وی را درجریان تازه ترین تحولات عراق قرارداده است.
آقای بارزانی به آیت اله سیستانی درمورد خطرات رودرروی عراق به خاطر نبود توافق میان گروههای سیاسی و بی اعتنائی به قانون اساسی هشدار داده و نتیجه گرفته است که عراق باید به 3 منطقه سنی، شیعه و کرد با یک دولت مرکزی طرفدارقانون اساسی تقسیم شود


.

۱۶:۰۸ ۱۲.۴.۱۳۹۳

آمریکابزودی صدها موشک به دولت عراق تحویل می دهد تا نیروهای دفاعی این کشور را دربرابر حمله داعش تقویت کند.نیویورک دیلی نیوز

۱۴:۵۶ ۱۲.۴.۱۳۹۳

در پی فراخوانده شدن سربازان عراقی از مناطق مرزی با عربستان، عربستان سعودی 30 هزار سرباز به مرز مشترک با عراق فرستاد. عراق و عربستان سعودی 800 کیلومترمرز مشترک دارند.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG