لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۱۸

تازه ترین تحولات عراق

۱۴:۲۷ ۱۲.۴.۱۳۹۳

نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه گفت: «تا آنجا که امکانپذیر باشد اجازه نخواهیم داد عراق تجزیه شود.»

۱۳:۵۹ ۱۲.۴.۱۳۹۳

گاردین: تحلیل گران امنیتی در لندن و بغداد می گویند نتیجه درگیری ها در عراق و سوریه ممکن است به این بستگی داشته باشد که چه کسی منابع رو به کاهش آب در این کشورها را کنترل خواهد کرد. مایکل استیفان، از اندیشکده رویال یونایتد سرویسز قطر، در بغداد گفت رودخانه ها، کانال ها، سدها، سیستم فاضلاب و تاسیسات شیرین سازی آب اکنون اهداف نظامی شده اند.

۱۳:۰۸ ۱۲.۴.۱۳۹۳

رویترز به نقل از شبکه العربیه در روز پنجشنبه گزارش داد استقرار سربازان سعودی نزدیک مرز با عراق پس از آن صورت می گیرد که نیروهای عراقی از این منطقه رفتند.

۱۳:۰۷ ۱۲.۴.۱۳۹۳

رویترز به نقل از تلویزیون العربیه: عربستان سعودی ۳۰ هزار سرباز در مرز خود با عراق مستقر کرد.

۲۲:۱۸ ۱۰.۴.۱۳۹۳

ابوبکر بغدادی "خلیفه" خودخوانده جهان اسلام درتازه ترین پیام ویدیوئی، همه مسلمانان جهان را موظف کردبه سرزمین زیر کنترل وی درعراق و سوریه مهاجرت کنند.البغدادی گفت به حکم جهاد، همه مسلمانان وظیفه دارند به یاری برادران و خواهران مسلمان درهرگوشه جهان از برمه تا جمهوری افریقای مرکزی بشتابندو انتقام مسلمانان را بگیرند.رویترز

۱۷:۲۴ ۱۰.۴.۱۳۹۳

نخستین نشست پارلمان عراق بدون نتیجه پایان یافت. نشست بعدی ۸ روز دیگر برگزار می شود. به دلیل غیبت معترضان و اختلاف گسترده در میان گروه ها شمار نمایندگان به حدنصاب نرسید.

۱۷:۲۰ ۱۰.۴.۱۳۹۳

خبرگزاری فارس: معاون وزارت امورخارجه ایران با هشداربه کردهای عراق اعلام کرد تهران هراقدامی برای وحدت عراق لازم باشد انجام خواهدداد و آماده کمک نظامی به بغداد است.

۱۶:۳۸ ۱۰.۴.۱۳۹۳

در حالی که نشست پارلمان جدید عراق به منظور تعیین نخست وزیر، رئیس مجلس و نخست وزیر درحال برگزاری ست براثر حمله خمپاره به شهر سامره درنزدیکی بغداد دست کم شش تن کشته و شمار ی زخمی شدند.

۲۲:۱۹ ۹.۴.۱۳۹۳

وزیر امورخارجه فرانسه: داعش از مناطق زیر کنترل خود درعراق به دولت بشار اسد در سوریه نفت می فروشد.این امر به گفته لورن فابیوس ماهیت سردرگم کننده و پیچیده خاورمیانه را نشان می دهدچون درتئوری، داعش مخالف اسد است.

۱۸:۱۰ ۹.۴.۱۳۹۳

نبرد ارتش عراق برای بازپس گیری تکریت از داعش( دولت اسلامی شام و عراق)وارد پنجمین روز شد

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG