لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۳۳

تازه ترین تحولات عراق

۱۹:۱۸ ۲۸.۳.۱۳۹۳
ارتش عراق می گوید نیروهای داعش را از شهر بیجی عقب رانده است. رویترز اعلام کرده بود نیروهای داعش بخش عمده ای از پالایشگاه بیجی را تصرف کرده اند.
۱۹:۲۶ ۲۸.۳.۱۳۹۳
حسن روحانی، رییس جمهور ایران در استان لرستان از آمادگی ایران برای حفاظت از اماکن مقدس شیعیان در شهرهای مذهبی عراق خبر داد. روحانی « به همه ابرقدرت ها و مزدورانشان» هشدار داد و گفت ایران آماده دفاع از شهرهای مذهبی است.
۱۹:۳۵ ۲۸.۳.۱۳۹۳
حسن فیروزآبادی، رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران می گوید ایران نیرو به عراق اعزام نمی کند. او گفت همکاری ایران و آمریکا در عراق برای مبارزه با داعش « هرگز اتفاق نخواهد افتاد و اصلا معنا ندارد.»
۱۹:۳۹ ۲۸.۳.۱۳۹۳
روزنامه گاردین در مورد احتمال همکاری ایران و آمریکا در عراق: عراق مثل خانه ای است که آمریکا آن را ساخت، اما نه خیلی خوب. و ایران هم کنترل نیمی از آن را به دست گرفت. به نوشته گاردین: واشنگتن و تهران نمی خواهند کاردستی آنها خراب شود بنابراین منطقی است که برای تعمیر این خانه همکاری کنند.
۱۹:۴۵ ۲۸.۳.۱۳۹۳
عربستان می گوید قدرتهای خارجی نباید در تحولات عراق مداخله کنند. خبرگزاری رویترز می گوید این یک هشدار به ایران است.
۱۹:۴۹ ۲۸.۳.۱۳۹۳
مهاجمان ناشناس ۴۰ کارگر هندی را در موصل ربودند. موصل دومین شهر بزرگ عراق است که هفته پیش کنترل آن به دست نیروهای داعش افتاد.
۱۹:۵۸ ۲۸.۳.۱۳۹۳
رویترز می گوید شبه نظامیان شیعه عراق که به سوریه رفته بودند تا در کنار نیروهای طرفدار بشار اسد بجنگند، به تدریج در حال بازگشت به عراق هستند تا وارد جنگ علیه شورشیان سنی شوند.
۲۰:۰۳ ۲۸.۳.۱۳۹۳
چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا در سنای این کشور گفت آینده عراق به مردم آن کشور بستگی دارد و ایالات متحده نمی خواهد چیزی را دیکته کند.
۲۰:۱۱ ۲۸.۳.۱۳۹۳
هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق می گوید کشورش رسما از آمریکا خواسته است مواضع داعش را مورد حمله هوایی قرار دهد.
۲۰:۱۷ ۲۸.۳.۱۳۹۳
ژنرال مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، درخواست عراق از آمریکا برای حمله هوایی به مواضع داعش را تایید کرد.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG