لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۲

مذاکره آمریکا با چین و روسیه در باره کره شمالی


کیم جونگ-اون، جوانترین پسر رهبر سابق کره شمالی، پس از مرگ رهبر کره شمالی، جانشین او شد
کیم جونگ-اون، جوانترین پسر رهبر سابق کره شمالی، پس از مرگ رهبر کره شمالی، جانشین او شد
کاخ سفید به رهبری کره شمالی توصیه می کند که توجه به توسعه اقتصادی و کمک به مردم هشیارانه تر خواهد بود. مردمی که رهبرانشان به جای فراهم کردن مایحتاج اولیه برای آنان، به تولید و گسترش برنامه موشکی و سلاحهای اتمی پرداخته اند.
این در حالی است که تهدید های کره شمالی تنشها را در منطقه شمال شرقی آسیا بیشتر کرده است. مقامات ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی هشدار داده اند که کره شمالی ممکن است هر لحظه به یک آزمایش موشکی دست بزند.

در چارچوب این نگرانی ها، ژاپن سیستم دفاع موشکی خود را به حول و حوش توکیو منتقل کرده است و برخی از گروههای توریستی سفر خود را به کره شمالی لغو کرده اند.
جی کارنی سخنگوی کاخ سفید می گوید تهدید های رهبران کره شمالی تنها به انزوای بیشتری در جامعه بین المللی می انجامد و به شهروندان آن کشور لطمه می زند.
در حال حاضر، کشورهای شمال شرقی آسیا و همچنین جهان در انتظار اقدام بعدی کره شمالی هستند، اقدامی که می تواند منطقه را به سوی جنگ جدیدی بکشاند.
جی کارنی می گوید توصیه کره شمالی به خارجیها برای ترک سئول، بیش از هر چیز تنها به افزایش تنشها می انجامد و نتیجه اش انزوای باز هم بیشتر کره شمالی در جامعه بین المللی است. وی به رهبری کره شمالی توصیه می کند که به سخنان رئیس جمهوری آمریکا در انتخاب راه صلح و دنبال کردن تعهدات بین المللی اش توجه کند.
جی کارنی می گوید ما این گونه تهدید ها را در گذشته نیز از رهبری کره شمالی دیده ایم. وی با اشاره به جابجائی سیستم دفاع موشکی آمریکا و موارد مشابه آن گفت این اقدامات برای اطمینان یافتن دفاع از آمریکا و متحدان آمریکاست.
سخنگوی رئیس جمهوری آمریکا علاوه بر آن، از اظهارات رئیس جمهوری جدید چین و رهبری چین ابراز خشنودی کرد و گفت ما با چین برای این که لازم است از نفوذ خود در کره شمالی برای کمک به کاهش رفتار رهبران کره شمالی استفاده کند؛ مشورت کرده ایم. ما همچنین با مسکو و رهبری روسیه نیز درباره این مسئله – مسئله تهدیدهای کره شمالی – مذاکره کرده ایم.
تنشها در حالی رو به افزایش است که روزنامه نیویورک تایمز می نویسد آمریکا و کره جنوبی نیروهای خود را روز چهارشنبه به حال آماده باش در آورده اند زیرا وزیر امور خارجه کره جنوبی هشدار داده است که کره شمالی ممکن است پرتاب موشکهای با برد متوسط خود را هر لحظه انجام دهد.
XS
SM
MD
LG