لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۷

احمدی نژاد: بازداشت مرتضوی را حتما پیگیری می کنم


محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران به بازداشت سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران و سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ایران واکنش نشان داد و گفت «حتما این مساله را دنبال می کنم».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای احمدی نژاد روز سه شنبه پیش از ترک تهران به مقصد مصر، گفت: «موضوع دستگیری سعید مرتضوی را وقتی از مصر برگردم به طور جدی دنبال می کنم.»

سعید مرتضوی، روز دوشنبه توسط دادستانی تهران بازداشت شد. گزارش شده است او به زندان اوین منتقل شده است. وی یکی از متهمان پرونده بازداشتگاه کهریزک است که شماری از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ١٣٨٨ در آن کشته شدند.

محمود احمدی نژاد روز سه شنبه گفت فردی تخلف کرده، اما شخص دیگری دستگیر شده است و « این بسیار زشت است و برای ملت، جمهوری اسلامی و قوه قضاییه شایسته نیست.»

بازداشت سعید مرتضوی پس از آن صورت گرفت که چند دقیقه از فیلمی از ملاقات فاضل لاریجانی، برادر روسای قوه قضاییه و مجلس ایران با سعید مرتضوی، توسط محمود احمدی نژاد در در جلسه استیضاح عبدالرضا شيخ الاسلامی وزیر کار در مجلس پخش شد.

آقای احمدی نژاد در آن جلسه تلویحا برادران لاریجانی را به فساد اقتصادی و سوءاستفاده از قدرت متهم کرد.

محمود احمدی نژاد روز سه شنبه گفت:« قوه قضاییه باید قوه قضاییه ملت باشد چون این قوه یک سازمان ویژه خانوادگی نیست.»

پیش از این نیز محمود احمدی نژاد به بازداشت شمار دیگری از نزدیکان خود توسط قوه قضاییه اعتراض کرده بود.

علی اکبر جوانفکر، یکی از نزدیکان رییس جمهوری ایران هنگام حضور او در نیویورک توسط دادستانی تهران بازداشت شد.

آقای احمدی نژاد بلافاصله پس از بازگشت از نیویورک گفت بازداشت آقای جوانفکر را پیگیری خواهد کرد. او همچنین از اینکه این اتفاق هنگام حضور او در مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفت انتقاد کرد.

رییس جمهوری ایران تیرماه سال گذشته کابینه خود را «خط قرمزی» خوانده بود که به گفته او «دست اندازی» به آن موجب آسیب دیدن کشور خواهد شد.
XS
SM
MD
LG