لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۰

باراک اوباما: دیگر نمی توانیم این فجایع را تحمل کنیم


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، وعده داد از همه قدرتش برای جلوگیری از تکرار فاجعه ای نظیر کشته شدن ۲۰ کودک و ۶ بزرگسال در تیر اندازی روز جمعه در یک مدرسه ابتدایی استفاده کند.

آقای اوباما روز یکشنبه به جمع شرکت کنندگان در مراسم گرامیداشت قربانیان تیراندازی در مدرسه ابتدایی شهر نیوتاون، در ایالت کانتیکت، واقع در شمال شرقی آمریکا پیوست.

رییس جمهوری آمریکا به شرکت کنندگان در این مراسم گفت آنها در این غم تنها نیستند. آقای اوباما گفت مردم سراسر کشور با آنها در این غم شریک هستند.

باراک اوباما گفت کشور پس از این فاجعه با یک سوال سخت روبرو است. او گفت از زمان آغاز دوران ریاست جمهوری اش در حدود چهار سال پیش، این چهارمین تیراندازی جمعی بوده است.

رییس جمهوری آمریکا گفت: «ما دیگر نمی توانیم چنین چیزی را تحمل کنیم. این فجایع باید پایان یابد و برای پایان دادن به آنها باید خود را تغییر دهیم. به ما گفته خواهد شد که علت وقوع چنین خشونت هایی پیچیده است، و این درست است. یک قانون یا یک رشته قوانین به تنهایی نمی تواند شرارت را از جهان پاک کند و مانع وقوع هر عمل خشونت آمیزی در جامعه ما شود. اما این موضوع نمی تواند بهانه ای برای عدم تحرک باشد.»

پیش از این مراسم، رییس جمهوری آمریکا به طور خصوصی با خانواده کسانی که عزیزانشان را در تیراندازی مدرسه ابتدایی «سندی هوک» از دست دادند، ملاقات کرد و از نیروهای امنیتی و امداد که به این تیراندازی واکنش نشان دادند، تشکر کرد.

روز یکشنبه، ساکنان عزادار شهر نیوتاون به کلیساها رفتند.
XS
SM
MD
LG