لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۴

اوباما با خانواده قربانیان تیراندازی دیدار می کند


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه به شهر نیوتاون در ایالت کانتیکت می رود تا ساکنان این شهر دل شکسته از تیراندازی منجر به کشته شدن ۲۰ کودک و ۶ بزرگسال در یک دبستان را تسکین دهد.

یک اطلاعیه کاخ سفید که روز شنبه منتشر شد می گوید اوباما به دیدار خانواده هایی می رود که عزیزانشان را در تیراندازی در دبستان سندی هوک از دست دادند، و از امدادگران و مسئولانی که به یاری آسیب دیدگان شتافتند قدردانی خواهد کرد.

چند ساعت پیش از انتشاراین اطلاعیه، پلیس ایالتی کانتیکت ضمن اعلام اسامی قربانیان، در باره نتایج حاصل از تحقیقات راجع به تیراندازی نیز اطلاعات بیشتری منتشر کرده بود.

۲۰ کودکی که روز جمعه کشته شدند، شاگردان کلاس اول، و اکثرشان ۶ ساله بودند. ۶ زن، از جمله ناظم و چند معلم مدرسه نیز در جریان تلاش برای نجات کودکان از تیراندازی مرد ۲۰ ساله ای بنام آدام لنزا که به زور وارد ساختمان شده بود، کشته شدند.

اچ وین کارور، رئیس پزشکی قانونی ایالت کانتیکت می گوید جراحات ناشی از اصابت چندین گلوله به قربانیان بسیار شدید و مرگبار بود.

وی گفت: "من احتمالا بیشتر از افراد معمولی می توانم احساساتم را کنترل کنم. اما این بدترین صحنه ای است که فکر می کنم من و همکارانم دیده ایم".

لانزا خود را نیز در صحنه تیراندازی کشت. او، بنا به گزارشها، اندکی پیشتر، نانسی لانزا مادرش را، در خانه کوچک شان در یک منطقه اعیان نشین واقع در ۱۲۰ کیلومتری نیویورک با شلیک گلوله کشته بود.

پلیس کانتیکت می گوید چند اسلحه تهاجمی را در صحنه پیدا کرده است که مشخصات همگی بنام نانسی لانزا به ثبت رسیده بود. گفته می شود نانسی از علاقمندان به اسلحه بود و چندین سلاح دیگر نیز داشته است.

پلیس همچنین بی آنکه وارد جزئیات شود می گوید از تحقیقات ماموران شواهدی بدست آمده است که چرا لانزا مدرسه را هدف گرفته بود. برادر بزرگتر او به پلیس گفته است لانزا با نوعی از بیماری اوتیسم (موسوم به درخودماندگی) و اختلال در شخصیت درگیر بود. کالبد شکافی لانزا و مادرش تکمیل نشده است.
XS
SM
MD
LG