لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۶

واکنش روسای مجلس و قوه قضاییه به هشدار رهبر ایران


صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران و علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه های جداگانه به اظهارات روز چهارشنبه رهبر جمهوری اسلامی واکنش نشان دادند.
رییس قوه قضاییه ایران در نامه خود خطاب به آیت الله خامنه ای، اظهارات او را «وحدت بخش» توصیف کرده و آورده است: این پیام « با جان و دل دریافت شد». علی لاریجانی نیز در نامه خود اظهارات رهبر ایران را با توجه به «حسیاسیت شرایط کشور»، «بسیار ارزشمند، و سنجیده» توصیف کرده است.
آیت الله خامنه ای روز چهارشنبه در سخنانی خطاب به سران سه قوه و مسوولان جمهوری اسلامی اعلام کرد هرکس تا روز انتخابات اختلاف ایجاد کند به کشور «قطعا خیانت کرده است». رهبر ایران گفت «اختلافات را نباید در مقابل چشم مردم علنی کرد».
اظهارات رهبر جمهوری اسلامی ایران پس از انتشار علنی نامه محمود احمدی نژاد به نامه «خیلی محرمانه» رییس قوه قضاییه ایران درباره بازدید از زندان اوین و همچنین پاسخ صادق لاریجانی به آن نامه مطرح می شود.
سخنان هشدار آمیز آیت الله خامنه ای در حالی بیان می شود که محمود احمدی نژاد در نامه سرگشاده خود به رییس قوه قضاییه ایران اعلام کرده بود: ضرورتی به محرمانه بودن این مکاتبات که «مربوط به حقوق اساسی ملت است» نیست.


XS
SM
MD
LG