لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۶

اختلاف در مجلس بر سر بازدید احمدی نژاد از اوین


علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی و از منتقدان دولت محمود احمدی نژاد می گوید «بازدید سرزده» از زندان های ایران «حق رییس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی» است.
آقای مطهری روز دوشنبه به خبرگزاری مهر گفت حضور علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری ایران در زندان اوین، باعث شده است که درخواست محمود احمدی نژاد از زندان اوین را «سیاسی ببینند».
روز یکشنبه، غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل جمهوری اسلامی مخالفت ضمنی خود را با بازدید محمود احمدی نژاد از زندان اوین با بیان اینکه این بازدید «به مصلحت نیست»، اعلام کرد.
آقای مطهری بازدید رییس جمهوری ایران از زندان اوین را «امر پسندیده ای» خواند و گفت «امیدوارم ایشان از همه زندانیان اوین دیدن کنند نه یک فرد خاص».

حمایت علی مطهری از درخواست محمود احمدی نژاد در حالی صورت می گیرد که روح الله حسینیان، نماینده دیگر مجلس شورای اسلامی و از حامیان دولت محمود احمدی نژاد روز یکشنبه هدف رییس جمهوری ایران برای بازدید از زندان اوین را «سیاسی» خواند و گفت :«بنده نیز بازدید رییس جمهوری از زندان اولین را به مصلحت نمی بینیم.»

روح الله حسینیان گفته است با توجه به سفارش های آیت الله خامنه ای در خصوص « آرامش فضای سیاسی» محمود احمدی نژاد در مورد بازدید از زندان اوین «باید کوتاه بیاید».
محمود احمدی‌نژاد، ریيس جمهوری اسلامی ايران، روز شنبه ۲۹ مهرماه در نامه ای به صادق لاريجانی، رئيس قوه‌ قضائيه، خواستار تسريع در هماهنگی‌های لازم برای بازديد او از زندان اوين شده بود.

علی اکبر جوانفکر هنگام حضور اخیر محمود احمدی نژاد در نیویورک بازداشت شد. رییس جمهوری ایران از بازداشت مشاور مطبوعاتی اش تا کنون چندین بار به طور علنی انتقاد کرده است.

پیشتر مخالفان از شرایط بازداشتگاه ها و زندان های ایران انتقاد کرده بودند. پیش از این مهدی کروبی گفته بود به مخالفان نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در بازداشتگاه کهریزک تجاوز جنسی شده است. اما علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی این موضوع را رد کرد.


XS
SM
MD
LG