لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۶

ابراز انزجار عنان از قتل عام در روستای سوریهفعالان در اپوزیسیون سوریه می گویند نیروهای دولتی با استفاده ار تانک و هلی کوپتر بیش از ۱۵۰ نفر را که بیشترشان غیرنظامی بودند در روستائی در استان حما قتل عام کرده اند.

فعالان و شاهدان می گویند سربازان روز پنجشنبه، روستای تریسمه را پیش از آنکه به آن هجوم بیاورند، به توپ بستند. یک رهبر شورشی شمار کشته شدگان را بیشتر ۲۰۰ نفر دانست.

رسانه های دولتی سوریه می گویند سربازان با یک گروه مسلح در منطقه می جنگیدند، و نظیر موارد قبلی، قتل عام را به کسانی نسیت دادند که از آنها به عنوان تروریست نام می برند.

کوفی عنان نماینده مخصوص سازمان ملل متحد امروز، جمعه، در اطلاعیه ای گزارشهای حاکی از این کشتار را «تکان دهنده و منزجره کننده» خواند و کشتار را به شدید ترین وجه تقبیح و محکوم کرد.

همزمان با گزارش های حاکی از این قتل عام، شورای امنیت سازمان ملل متحد صحنه جرو بحث بر سر وضع تحریم های جدید و سخت تر علیه دولت سوریه در صورت ادامه حمله به غیرنظامیان با سلاح های سنگین است.

روسیه تهدید کرده است قطعنامه پیشنهادی مورد حمایت غرب را وتو کند. روسیه خواستار صرفا تمدید ماموریت ناظران سازمان ملل متحد در سوریه برای یک دوره سه ماهه دیگر است.

خبرگزاری های روسی می گویند کوفی عنان نماینده مخصوص سازمان ملل متحد روز دوشنبه برای گفتگو در باره سوریه به مسکو سفر می کند.

XS
SM
MD
LG