لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۴

پایان جلسه کارشناسان اتمی ایران و قدرت ها


اتحادیه اروپا می گوید کارشناسان ایرانی و بین المللی برای پایان بخشیدن به بن بست ناشی از برنامه جنجالی برانگیز اتمی تهران پیشنهاداتی مبادله کرده اند و مذاکرات دو طرف ادامه می یابد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک اطلاعیه اتحادیه اروپا می گوید جلسه کارشناسان که در استانبول برگزار شده بود، صبح امروز، چهارشنبه، پس از یک روز کامل مذاکره و تبادل نظر، به پایان رسید.

این جلسه کارشناسی در پی سه دور مذاکرات میان ایران و شش قدرت جهانی تشکیل شد، که منجر به گشایشی در بن بست نشده است.

در آخرین دور این مذاکرات که در ماه ژوئن در مسکو انجام گرفت توافق شده بود جلسه ای در سطح کارشناسان تشکیل شود تا اگر به پیشرفتی کافی در کم شدن اختلافات منجر شد، علی باقری، فرد شماره دو در هیات مذاکره کنندگان اتمی ایران، با هلگا اشمیت نماینده اتحادیه اروپا نتایج حاصل را پیگیری کنند.

جلسه استانبول را استفان کلمنت کارشناس اتمی به نمایندگی از طرف کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اداره می کرد.

اطلاعیه می گوید کارشناسان شش قدرت جهان در ملاقات با تیم ایران جزئیات بیشتری را در مورد پیشنهاداتی که در بغداد ارائه شده بود مطرح ساختند و تیم ایرانی نیز جزئیات نظرات خود را ارائه دادند و هر دو طرف بررسی ها و تبادل نظر هائی در زمینه های فنی انجام دادند.

برای دور بعدی مذاکرات میان ایران و ششش قدرت جهان هنوز تاریخی اعلام نشده است.
XS
SM
MD
LG