FILE - Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu visits the Leumit Health Care Services vaccination facility and meets Theodor…
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل

همزمان با تاکید بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بر اینکه انفجار کشتی اسرائیلی در دریای عمان کار ایران بوده، سخنگوی وزارت خارجه ایران این موضوع را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه ۱۱ اسفند در گفت‌وگو با رسانه اسرائیلی کان با اشاره به انفجار روز جمعه در یک کشتی باری تحت مالکیت اسرائيل، گفت: «این، کار ایران بود و این امر، واضح است.»

FILE - In this Jan. 19, 2012 file photo, a plane flies over the mountains in south of the Strait of Hormuz as the trading dhows…
آسوشیتدپرس: یک کشتی باری با مالکیت اسرائيلی در دریای عمان دچار انفجار شد
یک کشتی باری که مالکیت آن اسرائيلی است روز جمعه در آب‌های خاورمیانه دچار انفجار شد. علت این انفجار هنوز مشخص نشده است.

روز جمعه ۸ اسفند، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، کشتی «ام‌وی هلیوس رِی» متعلق به یک شرکت اسرائیلی که با پرچم باهاما در دریای عمان در حال حرکت بود، از چهار نقطه به خاطر انفجار آسیب دید.

آقای نتانیاهو در گفتگوی روز دوشنبه خود جزئیاتی ارایه نداد اما گفت: «ایران بزرگترین دشمن اسرائیل است و من مصمم هستم جلویش را بگیرم. ما در حال هدف قرار دادن آنها در کل منطقه هستیم.»

ساعتی بعد از اظهارات نخست وزیر اسرائیل، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش گفت که این یک اتهام‌زنی است و جمهوری اسلامی قویا آن را رد می‌کند.

پیش از تکذیب مقام وزارت خارجه ایران، روزنامه کیهان که مدیریت آن زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی است روز شنبه نهم اسفند ۱۳۹۹ در مطلبی با اشاره به هدف قرار گرفتن کشتی هلیوس نوشت که حملات اسرائیل در سوریه و عراق «پاسخش را در یمن و دریای عمان گرفت.»

عکسی از کشتی «ام‌وی هلیوس رِی» متعلق به شرکت اسرائیلی که با پرچم باهاما در دریای عمان در حال حرکت بود

کشتی اسرائیلی از بندر دمام در عربستان به مقصد سنگاپور حرکت کرده بود.