Dr. Anthony Fauci, director of the National Institute of Allergy and Infectious Diseases, speaks during a briefing with the…
دکتر انتونی فاوچی (آرشیو)

دکتر انتونی فاوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا، روز یکشنبه گفت که پس از مسافرت‌ آمریکایی‌ها برای تعطیلات روز شکرگزاری - به رغم هشدارهای مقامات بهداشت عمومی - «مطمئناً» موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور افزایش خواهد یافت.

به گزارش سایت خبری «د هیل»، دکتر فاوچی در برنامه «این هفته» شبکه ای‌بی‌سی گفت: «اکنون باید مراقب باشیم، چون با سفر و با اتفاقاتی که در طول سفرها رخ داده، مطمئناً شاهد افزایش [موارد کووید۱۹] خواهیم بود.»

وی افزود: «ما اهمیت دور هم بودن خانواده‌ها را درک می‌کنیم. و این چیزی است که باید با آن کنار بیاییم، چون با نزدیک شدن هفته‌های سرد سال و تعطیلات کریسمس، احتمالاً موارد [کووید۱۹] افزایش خواهد یافت.»

دکتر فاوچی از افرادی که مسافرت می‌کنند خواست که هنگام بازگشت به خانه مراقب باشند. وی آنها را تشویق کرد که بعد از مسافرت‌های ایام تعطیلی اگر می‌توانند خود را در خانه قرنطینه کنند و تست کرونا بدهند.

کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا همچنین اشاره کرد که واکسن کووید۱۹ احتمالاً در اواسط یا اواخر ماه دسامبر، برای کادر بهداشتی و افرادی که در خطر هستند، در دسترس خواهد بود.

دکتر فاوچی با افرادی که از همه‌گیری و خانه‌نشینی خسته شده یا به اصطلاح «خستگی کووید» دارند ابراز همدردی کرد، ولی از آنها خواهش کرد که به دنبال کردن دستور‌العمل‌های ایمنی ادامه دهند.

In this May 27, 2020, photo, health care workers talk outside a Lowndes County coronavirus testing site in Hayneville, Ala…
بیمارستان‌ها برای موج جدید کووید۱۹ پس از تعطیلات روز شکرگزاری آماده می‌شوند
مقامات بیمارستان‌های آلاباما برای مقابله با افزایش ناگهانی موارد جدید کووید۱۹ پس از تعطیلات روز شکرگزاری آماده می‌شوند. این در حالی است که موارد شیوع این بیماری در این ایالت حتی پیش از تعطیلات نیز رو به افزایش بود.