Secretary of State Mike Pompeo listens to a reporter's question during a meeting with President Donald Trump and Iraqi Prime…
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، با تاکید بر «اجتناب‌ناپذیر بودن» عادی‌سازی روابط کشورهای منطقه با اسرائیل، ابراز امیدواری کرد که روزی روابط عادی میان اسرائیل و ایران برقرار شود.

وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه سوم شهریور ماه در گفت‌وگویی با روزنامه جروزالم پست گفت که عادی‌سازی روابط با اسرائیل در منطقه اجتناب‌‌ناپذیر است و روزی تمامی کشورها، از جمله ایران، به این درک می‌رسند که به نفع آن‌ها است که با اسرائیل روابط عادی داشته باشند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «امیدوارم روزی ایرانی‌ها هم با اسرائیل روابط عادی برقرار کنند. انتظار من این است که جهان، اسرائیل را به عنوان میهن مشروع یهودیان ببیند و بداند که [اسرائیل] پایدار و برقرار خواهد ماند.»

مایک پمپئو تاکید کرد که به باور او همه کشورها، «از جمله ایران»‌ روزی به این نتیجه خواهند رسید که عادی‌سازی روابط‌شان با اسرائیل به نفع آن‌ها است.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در جریان سفر خود به منطقه وارد اسرائیل شد و در اورشلیم با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دیدار کرد. آقای پمپئو در ادامه سفر خود راهی امارات متحده عربی و بحرین خواهد شد.