U.S. President Biden delivers remarks on Russia at the White House in Washington
جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده

ساعاتی پس از اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین، جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده در یک نطق تلویزیونی از کاخ سفید گفت به دنبال افزایش تنش و درگیری با روسیه نیست و خواستار گفت‌وگو با آن کشور است.

واشینگتن پیشتر در روز پنجشنبه فرمان اخراج ده دیپلمات روسیه را از آمریکا صادر و شش شرکت روسی و ۳۲ شخص حقیقی و حقوقی را به دلیل دخالت در انتخابات آمریکا، فعالیت‌های مخرب سایبری و پخش اطلاعات نادرست، تحت تحریم قرار داد.

The Russian flag flies on the grounds of the Embassy of the Russian Federation in Washington, Thursday, April 15, 2021. The…
آمریکا ده دیپلمات روسیه را اخراج و تحریم‌های جدیدی را علیه آن کشور وضع کرد
دولت بایدن روز پنجشنبه تحریم‌های گسترده‌ای را علیه روسیه در واکنش به مداخله آن کشور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و هک کردن آژانس‌های اطلاعاتی و سایر اقدام‌های مخرب مسکو اعلام کرد.

پرزیدنت بایدن در نطق تلویزیونی خود که به‌طور مستقیم پخش شد، این تحریم‌ها را «متناسب» دانست و گفت با این حال «ایالات متحده به دنبال آن نیست که به چرخه تنش‌ها و درگیری با روسیه دامن بزند و خواهان روابطی پایدار و قابل پیش‌بینی است.»

وی گفت‌وگوی تلفنی اخیر خود را با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه «بی‌پرده و محترمانه» توصیف کرد و با بیان این که «ایالات متحده و روسیه، دو قدرت بزرگ، مسئولیت زیادی در ثبات جهان دارند،» تاکید کرد که اکنون وقت کاهش تنش است.

رییس جمهوری آمریکا افزود، «مسیر رو به جلو از گفت‌وگو و روند دیپلماتیک می‌گذرد ... و ایالات متحده آماده است به صورت سازنده به سمت آن روند حرکت کند.» پرزیدنت بایدن همچنین بار دیگر تمایل خود را برای دیدار مستقیم با پوتین ابراز کرد.