In this image from video, House impeachment manager Rep. Joe Neguse, D-Colo., prepares to speak during the second impeachment…
جلسه روز سه‌شنبه برای تصویب برگزاری روند استیضاح بود و با رای اکثریت، از روی چهارشنبه، این جلسات ادامه خواهد یافت.

سنای آمریکا در نخستین روز از روند رسیدگی به استیضاح دوم دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده،  به برگزاری این استیضاح رای داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سه‌شنبه شب ۲۱ بهمن، پس از اظهارات وکلای مدافع دونالد ترامپ و مدیران استیضاح که منصوب مجلس نمایندگان هستند، ۵۶ سناتور به برگزاری استیضاح رای موافق و ۴۴ نفر رای مخالف دادند. 

شش سناتور جمهوریخواه در این رای گیری به دموکرات‌ها پیوستند.

شش سناتور جمهوری‌خواه به سناتورهای دموکرات پیوسته و به برگزاری استیضاح رای دادند. پیشتر پنج سناتور جمهوریخواه گفته بودند که علیه آقای ترامپ رای خواهند داد اما در رای گیری سه‌شنبه شب، بیل کسیدی، سناتور جمهوری‌خواه ایالت لوئیزیانا نیز به این پنج سناتور جمهوری‌خواه موافق استیضاح پیوست. 

جریان استیضاح در چهارشنبه ۲۲ آبان ادامه پیدا می‌کند.

برای محکوم شدن آقای ترامپ، دو سوم رأی لازم است. یعنی با فرض بر این که هر ۵۰ دموکرات به محکومیت او رأی دهند، ۱۷ جمهوریخواه نیز باید علیه رئیس جمهوری هم‌‌حزب خود رأی دهند. امری که احتمال داده می‌شود صورت نگیرد؛ بنابراین، دونالد ترامپ تقریبا به طور قطع تبرئه خواهد شد؛ همان طور که یک سال پیش هم از اتهام اعمال فشار بر رئیس جمهوری اوکراین برای پرونده‌سازی علیه جو بایدن در آستانه انتخابات تبرئه شده بود. 

اما فارغ از نتیجه، نام آقای ترامپ به عنوان تنها رئیس جمهوری که در بیش از دو قرن تاریخ ایالات متحده آمریکا دو بار استیضاح شده است، ثبت خواهد شد.

Senate Majority Leader Chuck Schumer, D-N.Y., joined by new chairs of Senate committees, makes a statement as the second…
جلسات محاکمه استیضاح دوم دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین در سنای آمریکا آغاز شد
جلسات تاریخی محاکمه پس از دومین استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، روز سه شنبه در سنای آمریکا آغاز شد‌‌. آقای ترامپ متهم شده است که یک ماه پیش اقدام به «تحریک به شورش» کرده و از هواداران خود خواسته است با نمایندگان مجلس، که در ساختمان کنگره آمریکا در حال تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات سال ۲۰۲۰ بودند، رو در رو شوند.