President Donald Trump is applauded after speaking in the Oval Office at the White House, Thursday, Aug. 13, 2020, in…

کاخ سفید روز یکشنبه ۲۳ شهریور با انتشار گزاره‌برگی در مورد توافق عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و امارات متحده عربی، که به ابتکار دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده و دولت او حاصل شده است، بر اهمیت آن توافق در برقراری صلح تاکید کرد.

در این گزاره‌برگ از قول پرزیدنت ترامپ گفته می‌شود: «دیدگاه ما در این منطقه و در جهان، صلح، امنیت و کامیابی است و هدف ما ائتلافی از کشورها است که هدف مشترک ریشه‌کنی افراطگرایی و ساخت آینده‌ای پرامید برای فرزندانمان را دنبال می‌کنند.»

این گزاره برگ با اشاره به این که این نخستین توافق از این دست بین اسرائیل و یک کشور عرب از سال ۱۹۹۴ به این طرف است، می‌افزاید: «پرزیدنت ترامپ تشخیص داد زمان برای اتخاذ یک رویکرد جدید برای دستیابی به صلح، امنیت، و فرصت برای مردم خاورمیانه رسیده است.»

در ادامه گزاره‌برگ کاخ سفید همچنین تاکید شده است که توافق اخیر میان امارات متحده عربی و اسرائیل «منطقه‌ای صلح‌آمیزتر و کامیاب‌تر خواهد ساخت و خاورمیانه را در یک مسیر حقیقی تغییر قرار خواهد داد؛ مسیری همراه با ثبات، امنیت، و رفاه و کامیابی.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه ۲۱ شهریور اعلام کرد که اسرائیل و پادشاهی بحرین بر سر یک توافق صلح با هم موافقت کرده‌اند. پرزیدنت ترامپ در این توئیت نوشت: «یک دستاورد تاریخی دیگر امروز حاصل شد! اسرائیل و پادشاهی بحرین، دو دوست بزرگ ما، بر سر [امضاء] یک توافق صلح با هم موافقت کرده‌آند. این دومین کشور عرب است که در سی روز گذشته، با اسرائیل صلح می‌کند.»

President Donald Trump speaks in the Oval Office of the White House on Friday, Sept. 11, 2020, in Washington. Bahrain has…
پرزیدنت ترامپ از یک «موفقیت تاریخی» دیگر خبر داد؛ بحرین و اسرائیل روابط کامل دیپلماتیک خواهند داشت
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه از «یک موفقیت تاریخی» دیگر خبر داد و اعلام کرد که اسرائیل و پادشاهی بحرین بر سر یک توافق صلح با هم موافقت کرده‌اند.