People gather during an LGBT rights demonstration in front of the Hungarian Parliament building in Budapest, Hungary on June…
تجمع معترضان به قانون جدید پارلمان مجارستان - بوداپست

پارلمان مجارستان قانونی را تصویب کرد که بر آن اساس، انتشار مطالب مرتبط با مسائل دگرباشان جنسی و تغییرات جنسیتی در مدارس ممنوع می‌شود. این موضوع با انتقاد شدید گروه‌های مدافع حقوق بشر و احزاب مخالف روبرو شده است.

به گزارش رویترز، ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور در سیاست‌های اجتماعی خود به شدت محافظه‌کار است. او به طور فزاینده ای در سیاست های اجتماعی رادیکال شده است و با دگرباشان جنسی و مهاجران مخالفت می‌کند. اوربان سال ۲۰۲۲ در رقابت‌های انتخاباتی شرکت می‌کند.

حزب او، که یک رویکرد محافظه کارانه مسیحی را دنبال می کند، پیشنهاد منع گفتگو در مدارس در مورد موضوعات دگرباشان جنسی را در پارلمان عرضه کرد.

براساس تبصره‌هایی که به این طرح افزوده شد، افراد زیر ۱۸ سال نمی توانند در معرض محتوایی که شامل مسائل مرتبط با تغییر جنسیت و یا همجسنگرایی باشد قرار بگیرند. این قانون، فهرستی از سازمان‌هایی را که مجاز به آموزش در مورد رابطه جنسی در مدارس هستند، تهیه کرده است.

سفارت آمریکا در بوداپست، «ماهیت کوئیرستیز» این قانون را «به شدت نگران‌کننده» خواند و در بیانیه ای گفت: «ایالات متحده آمریکا از این موضوع که دولتها باید حامی ارتقای آزادی بیان و حفاظت از حقوق بشر از جمله حقوق اعضای جامعه دگرباشان باشند حمایت می‌کند.»

ازدواج همجنسگرایان در مجارستان به رسمیت شناخته نمی شود و فقط زوج‌های جنس مخالف می‌توانند از لحاظ قانونی، کودکی را به فرزندی بپذیرند.  

Democratic presidential candidate and former Vice President Joe Biden speaks at the One Iowa and GLAAD LGBTQ Presidential Forum…
پرزیدنت بایدن در روز جهانی «مقابله با دگرباش‌هراسی»: دولت من همواره در کنار جامعه دگرباشان جنسی می‌ایستد
جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به مناسبت روز جهانی «مقابله با دگرباش‌هراسی» گفت: دولت من همواره در کنار جامعه دگرباشان جنسی می‌ایستد.