لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

زلنسکی خواهان برگزاری تظاهرات جهانی در اعتراض به جنگ پوتین علیه کشورش شدولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین.
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین.

همزمان با آغاز دومین ماه تهاجم روسیه به اوکراین، ولودیمیر زلنسکی خواستار برگزاری تظاهرات جهانی در اعتراض به جنگ پوتین علیه کشورش شد.

رئیس‌جمهوری اوکراین شامگاه چهارشنبه ۲۳ مارس از مردم سراسر جهان خواست تا در تظاهراتی گسترده در روز پنج شنبه ۲۴ مارس، درست یک ماه پس از حمله روسیه به اوکراین، حمایت خود را از مردم کشورش اعلام کنند.

زلنسکی گفت: به میدان‌ها و خیابان‌ها بیایید، خودتان را نشان دهید و صدای اعتراض خود را بلند کنید. وی گفت: حمله روسیه به اوکراین، پیامدهای گسترده ای برای اروپا و بقیه جهان خواهد داشت.

زلنسکی همچنین از شهروندان روسیه خواست اعتراض خود را نسبت به تهاجم پوتین به اوکراین نشان دهند و در صورت امکان روسیه را ترک کنند تا از مالیات‌های آنها برای جنگ استفاده نشود.

قرار است این هفته سران ناتو در نشستی تاریخی در بروکسل موضوع حمله روسیه به اوکراین و واکنش احتمالی ناتو را مورد بررسی قرار دهند. جو بایدن، رئیس جمهور یآمریکا نیز برای شرکت در این نشست وارد بروکسل شده است.

روسیه دسترسی کاربران به سرویس خبری گوگل را مسدود کرد

خبرگزاری اینترفکس اعلام کرد نهاد تنظیم کننده ارتباطات روسیه، سرویس جست‌وجوی اخبار شرکت گوگل را مسدود کرده و گوگل را متهم کرده است که اجازه دسترسی کاربران به آنچه که مطالب جعلی در مورد عملیات نظامی این کشور در اوکراین می‌خواند، داده است.

اینترفکس به نقل از این نهاد نوشت:«این منبع خبری آنلاین آمریکایی (گوگل نیوز) دسترسی کاربران به نشریات و مطالبی را که حاوی اطلاعات غیرمعتبر در مورد عملیات نظامی ویژه در خاک اوکراین بودند، فراهم می‌کرد.»

گوگل هم در بیانیه‌ای گفت:«برخی از افراد در دسترسی به برنامه و وب‌سایت Google News در روسیه با مشکل مواجه هستند و این به دلیل مشکل فنی از جانب ما نیست. ما سخت کار کرده‌ایم تا خدمات اطلاعاتی مانند اخبار را تا زمانی که ممکن است در دسترس مردم روسیه قرار دهیم.»

قانون جدیدی در روسیه، گزارش هر رویدادی را که ارتش روسیه را «بدنام» کند غیرقانونی می‌داند.

XS
SM
MD
LG