لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۴

رئیس شورای شهر تهران: زاکانی در شهرداری ماندگار است


از راست: مهدی چمران و علیرضا زاکانی
از راست: مهدی چمران و علیرضا زاکانی

رئیس شورای شهر تهران که روز یک‌شنبه در سمت خود ابقا شد، روز دوشنبه ۲۴ مرداد با تأکید بر ماندنی بودن شهردار تهران به خبرنگاران گفت که «خوشحال» نشوند، چرا که «زاکانی نمی‌رود.»

مهدی چمران که در آغاز دومین سال تصدی‌اش بر ریاست شورای اسلامی شهر تهران درباره این که بنا بر رأی دیوان عدالت اداری احتمال «خداحافظی زاکانی از شهرداری» پایتخت وجود دارد، گفت که رأی این دیوان «چیز دیگری است» و به علیرضا زاکانی مربوط نیست.

احتمال کنار رفتن زاکانی از شهرداری تهران از آن جهت مورد پرسش قرار گرفت که بنا بر اعلام دیوان عدالت اداری شهردارهای شهرهایی که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند، باید دارای پیشینه مرتبط شغلی باشند، در حالی که شهردار فعلی تهران پیش از این سابقه‌ای در این زمینه نداشته است.

مرداد سال گذشته معرفی علیرضا زاکانی به عنوان شهردار پایتخت با حاشیه‌هایی همراه بود. پس از مطرح شدن نام او برای تصدی شهرداری تهران، یک فایل صوتی منتسب به مهدی چمران منتشر شد که به نرجس سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی و عضو شورای شهر تهران می‌گفت: «برای انتخاب شهردار با تهدید رأی گرفته‌اند. من دیشب تا صبح نخوابیدم ... چرا عده‌ای را می‌ترسانند و تهدیدشان می‌کنند؟ گفته بودند رأی ندهید، همچین می‌کنیم.»

در پی انتشار این فایل صوتی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گفت که از «اخبار غیرموثق و غیرمنصفانه» درباره انتخاب شهردار ناراحت شده، چرا که درباره آن «خصوصی» سخن گفته و نامی از «نامزد تصدی پست شهرداری» نبرده است.

XS
SM
MD
LG