لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۲

گالانت: ضمن تلاش برای نابودی حماس افزایش کمک‌ها به غزه را تسهیل می‌کنیم


یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، در میان سربازان این کشور. آرشیو
یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، در میان سربازان این کشور. آرشیو

یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل و جک لو، سفیر ایالات متحده در آن کشور، روز یکشنبه‌ ۱۹ فروردین از واحد جدید هماهنگی بشردوستانه ارتش اسرائیل که به‌تازگی در راستای مجموعه‌ای از اقدامات برای بهبود وضعیت فلسطینیان در غزه تأسیس شده، بازدید کردند.

گالانت در جریان بازدیدش از این واحد گفت: «در حالی که برای دستیابی به اهداف این جنگ، یعنی نابودی حماس و بازگرداندن گروگان ها در تلاشیم، اهمیت تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه را نیز درک می کنیم.»

بر اساس بیانیه وزارت دفاع اسرائیل، گزارش‌های مربوط به اقدامات در حال انجام برای افزایش بازرسی، انتقال و توزیع موثر کمک‌های بشردوستانه به گالانت و لو ارائه شد.

این بیانیه می‌افزاید که هدف از تشکیل این واحد «توانمندسازی شرکای کلیدی در راستای همکاری نزدیک برای تسهیل در ارسال کمک‌ها به نحوی است که ارتش اسرائیل در عین حال بتواند به عملیات علیه گروه تروریستی حماس و همچنین تضمین امنیت امدادگران ادامه دهد.»

گالانت همچنین می‌گوید اسرائیل در حال همکاری نزدیک با آمریکا برای بهبود وضعیت انسانی در غزه است.

او گفت: «می‌خواهم از دولت ایالات متحده برای حمایت دیرینه‌اش به ویژه در طول این جنگ و رهبری آمریکا در موضوع کمک‌های بشردوستانه که هم به موضوع گروگان‌ها و هم به کمک‌های ارسالی به غزه مربوط می‌شود، قدردانی کنم.»

آمریکا و متحدانش برقراری آتش‌بس فوری جهت ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به غزه را برای جلوگیری از قحطی در میان فلسطینی‌ها ضروری می‌دانند.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیراسرائیل، در بیانیه ای در روز جمعه ۱۷ فروردین از اتخاذ اقداماتی از جمله بازگشایی یک گذرگاه مرزی مهم به سمت شمال غزه برای افزایش ارسال کمک های بشردوستانه به نوار غزه خبر داد.

جک لو که شانزدهم مهر ماه، یک ماه بعد از حمله تروریستی حماس به اسرائیل سفیر ایالات متحده در آن کشور شد با خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی که حماس آنها را ربوده است، دیدار کرد و گفت آزادی تمامی گروگان‌ها اولویت اصلی ایالات متحده است.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده، پس از تایید لو در کنگره گفت دولت آمریکا چشم به انتظار است که او «به اسرائیل برود و اقدامات ما برای حمایت از اسرائیل و مبارزه آنها با حماس را رهبری کند» و در عین حال به ما برای هماهنگی و تلاش‌ها برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه کمک کند.»

XS
SM
MD
LG