لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۸

جسد یک گروگان دیگر اسرائیلی به خاک این کشور بازگردانده شد


الاد کاتزیر، کشاورز ۴۷ ساله اسرائیلی، در حمله تروریستی ۱۵ مهر توسط گروه جهاد اسلامی به نوار غزه ربوده شده بود
الاد کاتزیر، کشاورز ۴۷ ساله اسرائیلی، در حمله تروریستی ۱۵ مهر توسط گروه جهاد اسلامی به نوار غزه ربوده شده بود

ارتش و آژانس امنیت داخلی اسرائیل، شین‌بت، روز شنبه ١٨ فروردین، در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که جسد یک گروگان این کشور که هنگام اسارت توسط سازمان تروریستی جهاد اسلامی به قتل رسیده بود، در خان‌یونس پیدا کرده‌ و به اسرائیل بازگردانده‌اند.

بر اساس این بیانیه مشترک، جسد «الاد کاتزیر» بر اساس اطلاعات دقیق ارتش و شین‌بت و شناسایی صحیح سربازان نیروی زمینی ارتش اسرائیل مکان‌یابی شد.

بیانیه مشترک ارتش و شین‌بت حاکی از آن است که پس از تایید هویت آقای کاتزیر از سوی پزشکی قانونی، خانواده او در جریان قرار گرفته‌اند.

الاد کاتزیر در جریان حمله تروریستی ۱۵ مهر به دست شبه نظامیان گروه جهاد اسلامی از کیبوتص «نیر اُز» ربوده شد. این گروه همزمان با حملات شبه نظامیان حماس اقدام به حمله کرده بود. هر دو گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی هستند.

این کشاورز ۴۷ ساله اسرائیلی در ویدیویی که روز ١٧ دی سال گذشته از سوی گروه جهاد اسلامی منتشر شد، گفته بود: «چند بار در استانه مرگ قرار داشتم. معجزه است که هنوز زنده‌ام... می‌خواهم به خانواده‌ام بگویم که خیلی دوست‌شان دارم و خیلی دلم برای آنها تنگ شده است.»

مادر الاد نیز که توسط جهاد اسلامی در جریان این حمله تروریستی توسط جهاد اسلامی ربوده شده بود، روز دوم آذر سال گذشته به عنوان بخشی از توافق آزادی گروگان‌ها به اسرائیل بازگشت.

پدر این گروگان جان باخته در جریان حمله تروریستی ۱۵ مهر به کیبوتص «نیر اُز» کشته شد.

ارتش اسرائیل و شین‌بت در پایان بیانیه مشترک خود تاکید کرده‌اند که ماموریت خود مبنی بر یافتن و بازگرداندن همه گروگان‌ها به خاک اسرائیل را ادامه خواهند داد.

در جریان حمله تروریستی ۱۵ مهر شبه نظامیان فلسطینی به جنوب اسرائیل که در آن ۱۲۰۰ تن عمدتا غیرنظامی از جمله زنان، کودکان، و سالخوردگان به قتل رسیدند، ۲۵۳ تن دیگر به عنوان گروگان به نوار غزه ربوده شدند. در حال حاضر دهها تن از گروگان ها همچنان در دست شبه نظامیان فلسطینی هستند.

پس از این حمله تروریستی، اسرائیل تهاجم به غزه را به منظور نابودی حماس و همچنین آزادی تمامی گروگان‌های ربوده‌شده آغاز کرد.

بر اساس برآوردهای منابع اسرائیلی، تا کنون دست‌کم ۳۵ گروگان اسرائیلی در غزه کشته شده‌اند. اسرائیل می‌گوید جسد برخی از گروگان‌ها نشان می‌دهد از سوی ستیزه‌جویان فلسطینی اعدام شده‌اند.

XS
SM
MD
LG