لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۰

عربستان: ائتلاف درخواستی از دولت یمن برای توقف حملات دریافت نکرده‌ است


ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، که بیش از سه ماه است مواضع شورشیان حوثی در یمن را بمباران می کند، می گوید درخواستی از دولت در تبعید یمن برای متوقف کردن حملات هوایی در جریان آتش بس اخیر دریافت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از تلویزیون العربیه، رهبری این ائتلاف منطقه ای روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد « ما درخواستی در مورد آتش بس از دولت یمن دریافت نکرده ایم.»

این بیانیه پس از حملات هوایی و آتش باری سنگین شبانه میان جناح های متخاصم در چندین شهر یمن، صادر شده است.

هواپیماهای ائتلاف به رهبری عربستان، مواضع شبه نظامیان شیعه حوثی و واحدهای متحد آنها در ارتش یمن در صنعا و در شهرهای تعز و عدن را هدف حمله قرار دادند.

این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت بر برقراری آتش بس جدید در یمن تاکید کرده و گفته است این اقدام به سازمان و دیگر گروه ها اجازه خواهد داد کمک های اولیه برای میلیون ها غیرنظامی که در دام جنگ افتاده اند را فراهم آورند و به برخی از جدی ترین نیازهای کشور پاسخ دهند.

به گزارش خبر گزاری آسوشیتدپرس، نماینده سازمان جهانی بهداشت در یمن روز شنبه در بیانیه ای گفت، توقف در عملیات جنگی به این سازمان و دیگر نهادهای امدادرسان امکان خواهد داد تا به مردمی که نیاز فوری به خدمات درمانی دارند، دسترسی داشته و کمک کنند.

XS
SM
MD
LG