لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۹

دست کم ۹ کشته و ده ها مجروح در راه پیمایی های ضد دولتی یمن


دست کم ۹ کشته و ده ها مجروح در راه پیمایی های ضد دولتی یمن
دست کم ۹ کشته و ده ها مجروح در راه پیمایی های ضد دولتی یمن

نیروهای امنیتی دست کم در سه شهر یمن با شلیک به سمت هزاران نفر از معترضانی که با برگزاری تظاهرات، خواهان کناره گیری علی عبدالله صالح، رییس جمهوری این کشور از قدرت شدند، دست کم ۹ نفر کشته و ده ها نفر را مجروح کردند.

در صنعا، پایتخت یمن نیروهای دولتی، تک تیراندازها و نیروهای امنیتی لباس شخصی به سمت هزاران معترض که به سوی ساختمان کابینه در حرکت بودند، و علیه علی عبدالله صالح شعار می دادند تیر جنگی شلیک کردند. منابع بیمارستانی می گویند خشونت ها شش معترض را از پای در آورد و ده ها نفر دیگر را مجروح کرد. آنان می گویند شمار کشته شدگان احتمالا افزایش می یابد.

تظاهرات روز چهارشنبه بخشی از برنامه معترضان برای گسترده تر کردن جنبش اعتراضی آنها بود. معترضان می خواهند بطور مکرر روبروی مراکز حکومتی تظاهرات کنند.

در همین حال مرکز اصلی صنعتی یمن، در شعر تعز، برای سومین روز تحت محاصره نیروهای دولتی بود. نیروهای دولتی سعی دارند تجمع های بزرگ خیابانی معترضان را مهار کنند. شاهدان می گویند تک تیرانداز های حامی دولت، دست کم دو معترض را از پای در آوردند. بر اساس گزارش ها، چندین نفر بر اثر شلیک گلوله، گاز اشک آور و ضربات نیروهای امنیتی مجروح شدند.

در حدیده، اب، ذمار و عدن نیز اعتراضاتی برپا شد و دست کم مرگ یک تن گزارش شد.

XS
SM
MD
LG