لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۷

پزشکان بدون مرز خواستار پایان حمله به غیرنظامیان یمن شدند


سازمان پزشکان بدون مرز می‌گوید از جناح‌های متخاصم در یمن درخواست کرده است حملات به غیر نظامیان را متوقف کنند.

به گزارش اسوشیتدپرس، یک روز پس از نبرد سنگین در تعز که بیش از ۶۵ کشته و دست‌کم ۲۳ مجروح برجا گذاشت، گروه پزشکان بدون مرز روز جمعه در بیانیه‌ای از تمام طرف‌های جنگ خواست حمله به "هدف‌های غیرنظامی، بویژه بیمارستانها، آمبولانس‌ها و محله‌های پرجمعیت را متوقف سازند و به پرسنل پزشکی سازمان‌های بشردوست اجازه دهند به کسانی که به کمک نیاز دارند برسند."

این گروه همچنین گفت قادر نیست به بیمارستان‌ها در تعز، سومین شهر بزرگ یمن، که نبرد در آنجا روز پنجشنبه شدت گرفت، دسترسی پیدا کند.

مقامات امنیتی گفتند خشونت در تعز را شورشیان شیعه حوثی با گلوله‌باران محله‌های مسکونی که ۲۳ تن را کشت آغاز کردند و حملات هوایی ائتلاف را موجب شدند، که در آن دست‌کم ۳۵ تن جان سپردند و پنج خانه در ناحیه‌ای در شرق تعز منهدم شد.

همزمان در بندر عدن، شاهدان گفتند روز چهارشنبه گروهی از مردان مسلح نقابدار شش مرد در لباس های ورزشی نارنجی را که دست‌هایشان از پشت بسته بود به داخل یک قایق بمب‌گذاری شده بردند، قایق دیگری آن را به داخل دریا کشید و بعد از راه دور منفجر شد. هر شش تن کشته شدند.

هیچ گروهی مسئولیت قتل‌ها را بر عهده نگرفته است. پیکار جویان وابسته به دولت اسلامی در گذشته به چنین کشتارهایی دست زده‌اند.

XS
SM
MD
LG