لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۷

هشدار يمن به ایران نسبت به دخالت در امور این کشور


به گزارش اسوشيتد پرس از صنعا پایتخت یمن، روز چهارشنبه رييس جمهوری این کشور به ايران هشدار داد که در صورت ادامه دخالت در امور داخلی اين کشور بهای آن را پرداخت خواهد کرد.

عبد ربه منصور هادی به دنبال گزارش های رسانه های يمن در مورد کشف يک شبکه ايرانی عمليات جاسوسی در هشداری جدی که از تلويزيون آن کشور پخش شد گفت: ما آنها را در برابر جهان شرمسار می کنيم. هرقدر پول خرج کنند و از احساسات مردم سوء استفاده کنند، شکست خواهند خورد. به آنها می گوئيم يمن را به حال خود گذارند.
رييس جمهوری يمن افزود که اطلاعات جامعی را در مورد شبکه جاسوسی، علنی خواهد کرد.

يک مقام امنيتی يمن گفت که يک افسر سپاه پاسداران ايران به اتهام گرداندن شبکه جاسوسی در يمن به همراه چند عضو اين گروه، بازداشت شده است. اين فرد با مدارک جعلی در يمن بوده اما در تحقيقات معلوم شده که افسر سپاه پاسداران است.
مقام يمنی طبق مقررات کشور با هويت محفوظ سخن گفت.

سفير آمريکا در يمن سالهاست که می گويد ايران به شورشيان شيعه حوتی در شمال يمن که از سال ٢۰۰۴ با دولت آن کشور در جنگ هستند، کمک می کند.

در همين حال به گفته مقام يمنی در جنوب يمن در ماه گذشته در جنگ سنگينی با شبه نظاميان القاعده ايلمردان آنکشور گروهی از عوامل القاعده را مورد حمله قرار داده و دو نفر را کشته و سه تن ديگر را زخمی کردند.
XS
SM
MD
LG