لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۰

رویترز: منابع یمنی از آزادی یک شهروند آمریکایی توسط حوثی‌ها خبر دادند


مقام‌های یمنی پیشتر گفته بودند که حوثی‌ها برای از سرگیری مذاکرات صلح به میزبانی سازمان ملل متحد، به زودی به عمان می‌روند.
مقام‌های یمنی پیشتر گفته بودند که حوثی‌ها برای از سرگیری مذاکرات صلح به میزبانی سازمان ملل متحد، به زودی به عمان می‌روند.

برخی منابع آگاه در صنعا، پایتخت یمن، روز پنجشنبه اعلام کردند یک شهروند آمریکایی که از چند ماه پیش در اسارت شورشیان شیعه حوثی بود، آزاد و به کشور عمان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دنی لاون برچ کارمند یک شرکت نفتی در یمن که با یک زن یمنی ازدواج کرده، سپتامبر گذشته در صنعا پس از رساندن فرزندانش به مدرسه دستگیر شد.

منابع آگاه در حزب کنگره ملی، حزب متبوع علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن، گفته‌اند آقای برچ توسط یکی از رهبران حوثی به نام محمد عبدالسلام به مسقط منتقل شده است.

عبدالسلام سرپرست هیات مذاکره کننده حوثی‌های مورد حمایت ایران را در گفت‌وگوهای ناکام صلح با نمایندگان دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری قانونی یمن بر عهده داشت.

هنوز حوثی‌ها صحت این گزارش را تایید نکرده‌ و آمریکا نیز بطور رسمی اظهار نظری در این زمینه نکرده است.

مقام‌های یمنی هفته جاری گفته بودند که حوثی‌ها برای از سرگیری مذاکرات صلح به میزبانی سازمان ملل متحد، که در سال ۲۰۱۶ در کویت برگزار شده بود، به زودی به عمان می‌روند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG