لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۷

پسر العولقی نیز در يک حمله هوائی در یمن کشته شد


پسر العولقی نیز در يک حمله هوائی در یمن کشته شد
پسر العولقی نیز در يک حمله هوائی در یمن کشته شد

نیروهای امنیتی یمن با شلیک به معترضین در صنعا پایتخت آن کشور دست کم هفت نفر را کشتند و دهها نفر را مجروح کرده اند.

مقامات می گویند شلیک ها هنگامی رخ داد که هزاران معترض ضمن راه پیمائی در شهراستعفای علی عبدالله صالح رئیس جمهوری را درخواست می کردند. بنا به گزارش های خبری نیروهای امنیتی برای متفرق ساختن تظاهر کنندگان گلوله و گاز اشک آور شلیک کردند.

در يک واقعه خشونت آمیز ديگر، گزارشها از کشته شدن هفت مظنون به عضویت در القاعده، از جمله پسر انور العولقی، آخوند مقتول متولد آمريکا، در حمله ای هوائی حکایت دارد، که سینزه گران را در جنوب شرقی یمن هدف گرفته بود.

رهبران قبیله ای می گویند عبدالرحمن العولقی روز جمعه، همراه با چهار عضو دار و دسته العولقی، در يک حمله هوائی که به آمريکا نسبت داده می شود، در استان شابوا، کشته شدند.

پیشتر وزارت دفاع یمن نیز ازکشته شدن ابراهیم البنا، مسئول امور مطبوعاتی القاعده یمن، که متولد مصر است، در همین حمله خبر داده بود.

العولقی پدر روز سی ام سپتامبر در حمله يک هواپیمای بدون خلبان آمريکا کشته شد. وی برای نقشی که در حملات تروريستی و ارتباط هايش با گروه القاعده مستقر در یمن به وی نسبت داده می شد در آمريکا و يمن تحت تعقیب بود.

چند ساعت پس از حمله هوائی روز جمعه ، ستیزه گران در اقدامی ظاهرا تلافی جویانه، خط لوله انتقال گاز از استان ماریب به بندر بالهاف در دريای عرب را منفجر کردند. مقامات از توقف عملیات نقل و انتقال گاز در چند بخش از این خط لوله و ترمینال آن خبر داده اند.

XS
SM
MD
LG