لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۸

حمله هوایی ائتلاف عرب به یمن ۶۰ کشته بر جای گذاشت


عکس تزئینی از یک حمله هوایی به یمن
عکس تزئینی از یک حمله هوایی به یمن

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، یک حمله هوایی به یمن که از سوی ائتلاف عرب به پشتیبانی از عربستان سعودی صورت گرفته منجر به کشته شدن ۶۰ نفر شده است که همچنین شامل زندانیان زندانی در نزدیکی شهر «حدیده» بوده است.

هاشم عزیزی، قائم مقام فرماندار استان حدیده روز یکشنبه به خبرگزاری رویترز گفت زندان شهر حدیده روز شنبه ۸ آبان سه بار هدف حملات هوایی ائتلاف عربی قرار گرفت.

در همین حال، ائتلاف عربی گفته است که در این حملات هوایی، یک ساختمان امنیتی را که به عنوان مرکز فرماندهی حوثی های یمن از آن استفاده می شده هدف قرار داده است.

از سویی دیگر، مقامات محلی اعلام کرده اند که زندان حدیده در یک مجتمع امنیتی قرار دارد اما هنگام این حمله هوایی، به جز زندانی ها، فقط نگهبان های زندان در آن حضور داشتند.

ائتلاف عرب در بیانیه ای که منتشر کرده گفت «این ساختمان به عنوان مرکز فرماندهی از سوی شبه نظامیان حوثی و نیروهای رئیس جمهوری برکنار شده استفاده می شود.»

ائتلاف عرب به پشتیبانی از عربستان سعودی از ماه مارس سال ۲۰۱۵ وارد مبارزه با جنبش حوثی های یمن شده است و قصد دارد دولت یمن را که به صورت بین المللی به رسمیت شناخته شده از جنگ داخلی با حوثی ها خارج کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG