لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۷

در تجدید زدوخورد در پایتخت یمن ۹ تن کشته شدند


در تجدید زدوخورد در پایتخت یمن ۹ تن کشته شدند
در تجدید زدوخورد در پایتخت یمن ۹ تن کشته شدند

شمار کشته شدگاه پنج روز زدوخورد بین نیروهای مخالف و موافق دولت در یمن روز پنجشنبه، در پی تجدید نبرد در صنعا، به ۱۰۰ تن نزدیک شد.

شاهدان و مسئولان پزشکی می گویند در ناآرامی در پایتخت حداقل ۹ تن کشته شدند.

بگفته شاهدان، چندین نفر از کشته شدگان رهگذرانی بودند که در تیراندازی بین نیروهای امنیتی و ناراضیان وفادار به رهبران قبایل که به اوپوزیسیون پیوسته اند گرفتار شدند.

خشونت در صنعا از اواخر هفته پیش، وقتی که حرکت اعتراضی برهبری جوانان تظاهرات را افزایش داد شدت گرفته است. از روز یکشنبه بیش از ۸۵ تن کشته شده اند. خشونت نبرد بین سربازان دولتی و افراد وفادار به یک ژنرال را که اوائل سال پیش به اوپوزیسیون پیوست، شامل می شود.

شامگاه سه شنبه آتش بس کوتاهی برقرار شد. اما روز چهارشنبه، فعالان و شاهدان گفتند نیروهای دولت دست کم ۹ تن را کشتند. سربازان بروی شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه آتش گشودند و به مردم در میدان تغییر، حمله کردند.

روز چهارشنبه همچنین رییس شورای همکاری خلیج فارس که در کوشش جهت احیای برنامه شورا برای پایان دادن به بحران به یمن رفته بود، پس از ملاقات با عابد ربو منصور هادی معاون رییس جمهوری، صنعا را ترک کرد. اما در این باره که توافقی در تقسیم قدرت صورت گرفته باشد توضیحی نداد.

XS
SM
MD
LG