لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۹

آمریکا به جنگ با القاعده در یمن شدت می بخشد


آمریکا به جنگ با القاعده در یمن شدت می بخشد
آمریکا به جنگ با القاعده در یمن شدت می بخشد

در یمن، در حالی که کشور با یک شورش افراطی اسلامی در پی خروج علی عبدالله صالح رییس جمهوری دست به گریبان است، مقام های امنیتی می گویند سربازان دولتی دست کم ۱۰ عضو القاعده را در جنوب کشور کشته اند.

در این میان، یک روزنامه آمریکایی گزارش می دهد دولت آمریکا در هفته های اخیر بر جنگ پنهانی در یمن شده بخشیده است و با اعزام هواپیماهای مسلح بدون سرنشین و جت های جنگنده برای حمله به هدف های ستیزه گران بر آن است از آشوب در یمن بهره برداری کند.

نیویورک تایمز به نقل از مقام های آمریکایی می گوید پس از نزدیک به یک درنگ یک ساله در حملات هوایی، آمریکا در تلاش برای بازداشتن ستیزه گران مرتبط با القاعده از تقویت خود، بر کمپین نظامی افزوده است. گزارش حاکی است که حملات را فرماندهی مشترک عملیات ویژه در هماهنگی نزدیک با سی آی ا هدایت می کند.

در گزارش که روز پنحشنبه منتشر شد گفته می شود جمعه پیش، جت های آمریکا ابوعلی الحاریثی، یک فعال میان رتبه القاعده و چند ستیزه گر دیگر را در حمله ای در جنوب یمن کشتند.

چند هفته پیش، هواپیماهای بدون سرنشین موشک هایی را به سوی انور الاولاکی پرتاب کردند، اما وی جان بدر برد. اولاکی یک شیخ اسلامی افراطی متولد آمریکا است که دولت آمریکا بیش از یک سال است سعی دارد وی را از میان بردارد.

کمپین نظامی آمریکا در یمن در یک دوره خطرناک برای کشور یمن و در حالی جریان دارد که علی عبدالله صالح رییس جمهوری برای درمان جراحات ناشی از یک حمله راکتی به مجتمع وی در صنعا، در عربستان سعودی بستری است.

XS
SM
MD
LG