لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

یاسین رامین در دادگاه تجدیدنظر تبرئه شد


یاسین رامین - آرشیو
یاسین رامین - آرشیو

یاسین رامین، فرزند یکی از مقامات سابق جمهوری اسلامی، در دادگاه تجدیدنظر از اتهامات وارده در پرونده شکایت سازمان تدارکات هلال احمر «تبرئه» شد.

او فرزند محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی دولت محمود احمدی‌نژاد است که در دادگاه بدوی به اتهام «واردات شیرخشک فاسد» به ۱۷ سال زندان و رد مال ۲ میلیون یورویی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا در روز پنج‌شنبه ۲۷ آبان، یاسین رامین پس از تبرئه گفت که بارها درخواست کرده بود جلسه دادگاه به طور علنی برگزار شود تا «سوءتفاهم» رفع شود و روشن شود «محتوای این پرونده ربطی به شیرخشک فاسد و اختلاس و حتی تخلف مالی ندارد.»

یاسین رامین همواره ادعاهای رسانه‌ای درباره واردات شیرخشک فاسد را تکذیب کرده‌ است. آقای رامین پیش از این گفته بود تنها تجارت شیر خشک زندگی‌اش، خرید شیر خشک برای فرزندش بوده است.

خرداد ماه سال ۱۳۹۸، یک منبع آگاه در مورد پرونده یاسین رامین به صدای آمریکا گفته بود که پرونده قضایی او چهار مورد اتهامی دارد و مربوط به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلال احمر با نام «رشد» است که با مدیریت یاسین رامین در آلمان فعالیت می‌کرد. بر اساس این گزارش، این شرکت به صورت «پوششی» برای واردات تجهیزات و دور زدن تحریم‌ها تأسیس شده بود.

XS
SM
MD
LG