لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۴

یاهو اعلام کرد: اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر در سال ۲۰۱۴ سرقت شد


نشان یاهو در مقابل ورودی ساختمان مرکزی آن شرکت در شهر «سانی ویل» ایالت کالیفرنیا
نشان یاهو در مقابل ورودی ساختمان مرکزی آن شرکت در شهر «سانی ویل» ایالت کالیفرنیا

شرکت یاهو روز پنجشنبه اعلام کرد اطلاعات مربوط به دست کم ۵۰۰ میلیون کاربر این شرکت اینترنتی در سال ۲۰۱۴ میلادی، توسط افرادی که گمان می‌رود مورد حمایت یک کشور خارجی باشند، به سرقت رفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت یاهو در بیانیه‌ای گفته است که اطلاعات سرقت شده شامل اسامی کاربران، آدرس‌های ایمیل و شماره تلفن‌های آنها، و همچنین تاریخ‌های تولد و رمزهای کدگذاری شده بوده است.

با این حال، به گفته یاهو رمزهای ورود محافظت نشده، اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری و حساب‌های بانکی کاربران، احتمالا سرقت نشده‌اند.

بنا بر اعلام این غول خدمات اینترنتی، «در تحقیقات صورت گرفته، مدرکی که نشان دهنده حضور مهاجمی در شبکه در حال حاضر، که از سوی کشورهای خارجی حمایت شود، یافت نشده است.»

به نوشته رویترز، مشخص نیست این موضوع تا چه حد می‌تواند بر برنامه یاهو برای فروش سامانه ایمیل و بخش‌های دیگری از خدمات خود به شرکت «ورایزون» تاثیر بگذارد.

شرکت ارتباطات دیجیتال ورایزون ژوئیه گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد بخش‌های کلیدی سامانه خدمات اینترنتی یاهو را به مبلغ ۴ میلیارد و ۸۳۰ میلیون دلار خریداری کند.

این شرکت آمریکایی روز پنجشنبه در واکنش به اطلاعیه یاهو در مورد سرقت دو سال پیش اطلاعات کاربران گفت که دو روز پیش از این موضوع آگاه شده است.

XS
SM
MD
LG