لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۱

پیامدهای انتشار تصاویر جعلی و غیراخلاقی از تیلور سوییفت؛ «ایکس» جستجو برای نام این خواننده را مسدود کرد


پس از انتشار گسترده تصاویر جعلی و غیراخلاقی از تیلور سوییفت، پلتفرم «ایکس» جستجو برای نام این خواننده را مسدود کرد. روز شنبه، در پاسخ به جستجوی نام سوییفت، پیامی به کاربران نمایش داده شد که می‌گفت: «در حال حاضر بارگزاری پست‌ها امکان‌پذیر نیست. لطفاً بعداً دوباره تلاش کنید.»

مدیر بخش عملیات تجاری ایکس، در پاسخ به سوالات درباره این اقدام، توضیح داد: «این یک اقدام موقت است که با احتیاط فراوان و با هدف اولویت دادن به امنیت در این مورد انجام شده است.»

تا روز شنبه، نمایندگان سوییفت، به درخواست برای اظهار نظر در این خصوص پاسخ نداده‌اند.

انتشار تصاویر جعلی و زننده از سوییفت در ایکس از روز چهارشنبه آغاز شد و موجی از واکنش‌ها را به دنبال داشت.

طرفداران این خواننده با انتشار تصاویر واقعی از او به مقابله با این تصاویر جعلی پرداختند. آن‌ها همچنین ایکس را به اقدامات قاطع‌تر برای حذف این تصاویر ترغیب و اعلام کردند که حساب‌هایی که اقدام به انتشار تصاویر جعلی می‌کنند را به شرکت گزارش داده‌اند. شعار «حفاظت از تیلور سوییفت» در این پلتفرم به ترند تبدیل شد.

روز جمعه نیز در پی انتشار این تصاویر ساخته شده با استفاده از هوش مصنوعی، کاخ سفید این اقدام را نگران‌کننده خواند و از مدیران رسانه‌های اجتماعی خواست تا قوانین جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و توهین‌آمیز را اجرا کنند.

سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، روز جمعه گفت: «ما از انتشار تصاویر جعلی در رسانه‌های اجتماعی، نگرانیم، هرچند شرکت‌های مالک اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی سیاست‌های مستقلی در مدیریت محتوا دارند، اما معتقدیم که آنها باید قوانین مربوط به جلوگیری از انتشار اطلاعات و تصاویر نادرست و توهین‌آمیز را به درستی اجرا کنند.»

کارین ژان پیر، افزود: «متاسفانه، مشاهده می‌کنیم که اجرای ناکافی این قوانین، زنان و دختران را هدف آزار و اذیت آنلاین و سوءاستفاده قرار داده و بر زندگی خصوصی و اجتماعی آنها تأثیر مخربی می‌گذارد.»

XS
SM
MD
LG