لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۲

تجلیل از یک کهنه سرباز ۱۰۲ ساله


رومی دیویس - آرشیو
رومی دیویس - آرشیو

رومی دیویس یکی از بازماندگان واحد مراسلات ارتش آمریکا در زمان جنگ دوم جهانی، در ۱۰۲ سالگی مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

نزدیک به پایان جنگ جهانی دوم، زمانی که نیروهای متفقین به سمت مرکز آلمان نازی پیش رفته بودند، میلیون‌ها نامه و بسته ارسال شده برای سربازان آمریکایی، در انبارهای اروپا جمع شده بودند. این نامه‌ها سال‌ها پیش از چت‌های ویدیویی، پیامک‌ها، و یا حتی تماس‌های تلفنی معمولی، تنها راه ارتباط سربازان در جبهه جنگ با عزیزانشان در خانه بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، کار مرتب‌سازی و ارسال انبوهی از نامه‌ها و بسته‌های جمع شده نیروهای نظامی که در آن زمان هنوز بر اساس نژاد جدا شده بود، بر عهده گردان ۶۸۸۸‌م مراسلات مرکزی، بزرگترین گروه تمام زن و تمام‌ سیاه‌پوست که در طول جنگ خدمت می‌کردند، بود.

روز سه‌شنبه، از مسن‌ترین عضو زنده این واحد تجلیل می‌شود.

جوایز اهدایی فروشگاه های مواد غذایی «ساترن گروسرز» به سازمان های اقلیت ها به افتخار رومی دیویس در روز تولد ۱۰۱ سالگی‌اش - آرشیو
جوایز اهدایی فروشگاه های مواد غذایی «ساترن گروسرز» به سازمان های اقلیت ها به افتخار رومی دیویس در روز تولد ۱۰۱ سالگی‌اش - آرشیو

رومی دیویس ۱۰۲ ساله، قرار است در مراسمی در شهرداری شهر مونتگومری در ایالت آلاباما، برای خدماتش طی جنگ جهانی دوم مورد تقدیر قرار بگیرد.

این امر به دنبال تصمیم جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در ماه مارس برای امضای لایحه‌ای مبنی بر اعطای مدال طلای کنگره به این واحد مراسلات ملقب به واحد ۶۸۸۸م ، صورت می‌گیرد.

خانم دیویس، روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با آسوشیتدپرس در خانه‌اش، گفت که این واحد درخور قدردانی است، و او خوشحال است که به نمایندگی از سایر اعضای آن که درگذشته‌اند، در این مراسم شرکت می‌کند.

وی گفت: «به نظر من این یک رویداد هیجان انگیز است و چیزی است که خانواده‌ها باید به خاطر بسپارند. این [تقدیر] مال من نیست، فقط مال من نیست. این مال همه است.»

مدال‌ها تا چندین ماه آماده نخواهند شد، اما رهبران تصمیم گرفتند که با توجه به سن بالای خانم دیویس و پنج عضو دیگر بازمانده از واحد ۶۸۸۸م، مراسم تجلیل را زودتر برگزار کنند.

کلاژی از عکس‌های رومی دیویس
کلاژی از عکس‌های رومی دیویس

رومی دیویس، به دنبال پنج برادرش، در سال ۱۹۴۳ برای خدمت سربازی نام‌نویسی کرد. پس از جنگ، این بومی ایالت ویرجینیا ازدواج کرد، ۳۰ سال در نیویورک در صنعت مد مشغول به کار بود و در آلاباما بازنشسته شد.

تولد ۱۰۰ سالگی رومی دیویس در فروشگاه مواد غذایی که کار می‌کرد
تولد ۱۰۰ سالگی رومی دیویس در فروشگاه مواد غذایی که کار می‌کرد

او در اواخر هفتاد سالگی موفق به دریافت کمربند مشکی هنرهای رزمی شد و دوباره کار کردن را از سر گرفت و بیش از دو دهه یعنی تا ۱۰۱ سالگی در یک فروشگاه مواد غذایی در شهر مونتگومری آلاباما مشغول به کار بود.

XS
SM
MD
LG