لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۰۳

رونق اقتصادی کشاورزی آمريکا


با افزايش تقاضا و قيمت مواد خوراکی در بازارهای جهانی، صنعت کشاورزی آمريکا رو به توسعه گذاشته است. کشاورزان در سراسر آمريکا به مزارع خود بازگشته و سخت به کشت و کار مشغولند و اميدوارند که سال جاری يکی از پر رونق ترين سالهای آنها خواهد بود.

مانتی ويپل، کشاورز ايالت ايلينويز آمريکا امسال به خاطر باران شديد و سردی هوا چند هفته از آغاز فصل کاری خود عقب مانده است، ولی موج اخير هوای گرم در ايالت ايلينويز به وی کمک کرده است که تأخير خود را جبران کند. او گفت که اگر بتواند تا هفته ديگر بذرپاشی ذرت را در مزرعه اش به پايان برساند، ديگر نگران تاخير نخواهد بود. مانتی در حالی به کشت ذرت مشغول است که قيمت و ميزان تقاضا برای ذرت در سطح جهانی بطور فزاينده ای رو به افزايش گذاشته است.

مانتی گفت که قيمت همه کالاها، از بنزين گرفته تا کتان و ذرت رو به افزايش است.

مانتی که نسل اندر نسل کشاورز بوده اند گفت که پيشتر محصولات آنها در بازارهای محلی بفروش ميرسيد، ولی جهانی شدن اقتصاد کشاورزی آمريکا را بکلی تغيير داد. او تشريح کرد که کشاورزان آمريکائی ديگر وابسته به تقاضای داخلی نيستند بلکه بازارهای جهانی هستند که ميزان عرضه/تقاضا و قيمت را تعيين ميکنند.

ماتيو پي اِرس، تحليل گران محصولات کشاورزی با اشاره به افزايش مصرف در چين و هند گفت که در سه سال گذشته در بازارهای جهانی ميزان تقاضا همواره بيشتر از عرضه بوده، که اين امر قيمت مواد خوراکی را افزايش داده است.

به اعتقاد وی آمريکا، برزيل و آرژانتين تنها کشورهائی هستند که از قابليت توسعه در صنعت کشاورزی برخوردارند. پی اِرس گفت ميزان تقاضا برای گندم و ذرت آمريکا همچنان بالا خواهد رفت، و اقتصاد کشاورزی آمريکا را شديداً توسعه خواهد داد. او پيش بينی کرد که در سال جاری و بطور قابل ملاحظه ای بر ميزان درآمد کشاورزان آمريکا افزوده خواهد شد.

XS
SM
MD
LG