لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۳

اکوادور


گروه E دور اول

چگونه به جام جهانی راه يافت
اکوادور در مرحله انتخابی دچار بی ثباتی مفرط شد. در حالی که در خانه بدون شکست بوده و هر حریفی، غیر از آرژانتین که در مقابلش به نتیجه مساوی رضایت دادند، را در کوئیتو برده بودند، در خارج از خانه نمی توانستند حرفی برای گفتن داشته باشند و غیر از ۳ تساوی، بقیه بازی ها را باختند.

در هر حال با تساوی در برابر اروگوئه در مونته ویدئو توانستند در نهایت با کسب امتیاز برابر، اما به لطف تفاضل گل بهتر، بالاتر از اروگوئه قرار بگیرند و بطور مستقیم به جام جهانی راه پیدا کنند.

تیمی که در ۱۶ روز مسابقه بین ۱۴ تیم ملی کشورهای مختلف منطقه، در میان ۴ تیم برتر قرار داشت و در شوک مرگ غم انگیز کریستین بنیتز گرفتار شده بود، در نهایت با هدایت رینالدو روئدا، سومین کلمبیایی که مربی گری تیم ملی فوتبال اکوادور را به عهده گرفت، توانست بر مشکلات خود غلبه کند و به جام جهانی ۲۰۱۴ راه یابد.

پيشينه شرکت در جام جهانی
اوکوادور، در حالی که در اول حضورش در مرحله نهایی جام جهانی در بازی های ۲۰۰۲ کره و ژاپن نتوانست خود را از گروه سختی که در آن قرار گرفته بود بالا بکشد، در رقابت های ۲۰۰۶ آلمان، عملکرد متفاوتی از خود به نمایش گذاشت و با قرار گرفتن در رده دوم جدول گروهی پس از کشور میزبان، به همراه ۱۵ تیم دیگر حاضر در آن رقابت ها به مرحله بعد صعود کرد.

اما این تیم آمریکای جنوبی، در مرحله یک هشتم نهایی مقابل انگلستان باید بازی می کرد که کنار زدن آن تیم و صعود به مرحله بعد برای اکوادور دشوار بود و در نهایت با باخت ۱ بر صفر مقابل انگیسی ها، از دور رقابت ها حذف شد.

بازيکنان کليدی
وینگرز آنتونیو والنسیا و کریستین نوبوآ، به همراه فیلیپه کایسه دو و جفرسون مونترو مهاجمان این تیم، بازیکنانی هستند که نمایشی هیجان انگیز از تیم ملی اکوادور را ارائه می کنند؛ اما آنها توسط دیگر بازیکنانی که تجربه بازی در لیگ های اروپایی را دارند حمایت می شوند، از جمله ادیسون مندز، والتر آیووی و سگوندو کاستیلو.

مربی: رینالدو روئدا

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی
صعود به مرحله یک هشتم نهایی جلم جهانی ۲۰۰۶ آلمان

ستارگان پيشين: اولیسه دلا کروز، آگوستین دلگادو، خوزه فرانسیسکو کاوالوس

مرحله اول گروهی بازی های اکوادور
۱۵ ژوئن با سوئيس در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی برازيليا
۲۰ ژوئن با هندوراس درساعت ۱۹:۰۰ بوقت محلی کوريتيبا
۲۵ ژوئن با فرانسه در ساعت ۱۷:۰۰ بوقت محلی ريودوژانيرو
XS
SM
MD
LG