لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

آلمان از روی برزیل رد شد و به فینال جام جهانی راه یافت


تیم ملی فوتبال آلمان روز سه‌شنبه در نخستین بازی از مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برابر تیم میزبان قرار گرفت و با نتیجه ۷ بر ۱ از روی این تیم عبور کرد و به دیدار نهایی راه یافت، نتیجه‌ای که شاید خوشبین‌ترین آلمانی هم آن را پیش‌بینی نمی‌کرد.

معمولا می‌نوشتیم از سد آن تیم گذشت، اما در بازی امروز، قهرمان پنج دوره جام جهانی فوتبال، نشانه‌ای از آن برزیل همیشگی نداشت و با ارئه یک بازی آشفته و ضعیف، در واقع سدی برای تیم ملی آماده آلمان نبود که آن تیم را به زحمت بیاندازد و برد ۷ بر ۱ در هر بازی و مقابل هر تیمی نتیجه‌ای خرد کننده است، چه برسد مقابل تیم ملی فوتبال برزیل، در کشور برزیل و از همه مهمتر در مرحله نیمه نهایی جام جهانی.

از دست دادن نیمار، تک ستاره آن تیم، به دلیل آسیب ‌دیدگی در بازی قبل مقابل کلمبیا، به همراه سیلوا کاپیتان آن تیم به دلیل دو اخطاره شدن، برزیل این دوره که چندان پرستاره نبود و بازی های چشمگیری را هم به نمایش نگذاشت را در وضعیت بدتری مقابل آلمان، قهرمان سه دوره این رقابت‌ها که در بهترین شرایط خود بسر می برد، قرار داد.

دقایق ابتدایی بازی نسبتاً متعادل بود، اما شاگردان یوآخیم لو به سرعت سوار بازی شدند و در دقیقه ۱۱ توسط توماس مولر به گل نخست خود دست یافتند. اما این تازه اول ماجرا بود و برزیلی‌ها که بدون برنامه خاصی، تحت تاثیر بازی ژرمن‌ها بودند در ۷ دقیقه میانی نیمه اول ۴ گل دیگر دریافت کردند تا نیمه نخست را با ۵ گل در کیسه، به رختکن بروند.

میروسلاو کلوزه در دقیقه ۲۳، تونی کروس در دقیایق ۲۴ و ۲۶، و سامی خادیرا در دقیقه ۲۹ برای آلمان گلزنی کردند.

کلوزه با زدن گل در این بازی، نه تنها گل دوم آلمان را به ثمر رساند و شکست برزیل را سنگین‌تر کرد، بلکه شانزدهمین گل خود در جام‌های جهانی که حضور داشته را به ثمر رساند و رکورد مشترک خود و رونالدو، ستاره نام‌آشنای برزیلی که ۱۵ گل به ثمر رسانده بودند، را شکست و عنوان بهترین گلزن ادوار جام‌های جهانی فوتبال را به خود اختصاص داد.

نیمه دوم را برزیل بهتر آغاز کرد و با ارائه یک بازی تهاجمی دروازه آلمان را بارها به خطر انداخت و در دقایق ۵۲، ۵۳ و ۵۴ دروازه امانوئل نوئر را با خطر جدی روبرو کرد که واکنش‌های فوق‌العاده او، مانع از عبور توپ از خط دروازه شد. آلمان باز هم مانند نیمه نخست به سرعت کنترل بازی را دست خود گرفت و باز هم برزیل آشفته را تحت تاثیر بازی خود قرار داد.

آندره شورله که در اواسط نیمه دوم جانشین کلوزه شد، در دقایق ۶۹ و ۷۹ دو گل دیگر برای آلمان به ثمر رساند تا نتیجه باورنکردنی ۷ بر صفر روی تابلو نتایج ورزشگاه ثبت شود و چشمان بیش از ۶۰ هزار تماشاچی، چه طرفدار آلمان و چه طرفدار برزیل را از تعجب خیره کند.

تک گل برزیل را اسکار در دقیقه ۹۰ به ثمر رساند و در نهایت این بازی با نتیجه ۷ بر ۱ در میان بهت و ناراحتی برزیلی های حاضر در ورزشگاه به پایان برسد.

آلمان با این ۷ گل، یک رکورد دیگر را نیز از برزیل گرفت و آن هم مجموع گل‌های زده در ادوار جام جهانی بود که برزیل با ۱۱۹ گل زده رکورددار بود؛ اما بعد از بازی امروز، آلمان با مجموع ۱۲۳ گل زده، از برزیل با مجموع ۱۲۰ گل، پیش افتاد.

دیگر بازی مرحله نیمه نهایی جام بیستم، فردا، چهارشنبه، میان آرژانتین و هلند برگزار خواهد شد و تیم پیروز آن دیدار، روز یکشنبه ۲۲ تیر ماه، دیدار فینال این رقابت‌ها را به همراه آلمان برگزار خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG