لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۹

ویل هارد عضو پیشین کنگره هم برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۴ اعلام حضور کرد


ویل هارد ۴۵ ساله در سال ۲۰۱۴ به عنوان نخستین آمریکایی-آفریقایی‌تبار از حزب جمهوریخواه در تگزاس وارد مجلس نمایندگان ایالت متحده شد
ویل هارد ۴۵ ساله در سال ۲۰۱۴ به عنوان نخستین آمریکایی-آفریقایی‌تبار از حزب جمهوریخواه در تگزاس وارد مجلس نمایندگان ایالت متحده شد

ویل هارد عضو سابق مجلس نمایندگان روز پنجشنبه به جمع سایر نامزدهای انتخاباتی پیوست که در حزب جمهوریخواه امیدوار به کسب نامزدی نهایی این حزب هستند.

آقای هارد ۴۵ ساله در سال ۲۰۱۴ به عنوان نخستین آمریکایی-آفریقایی‌تبار از حزب جمهوریخواه در تگزاس وارد مجلس نمایندگان ایالت متحده شد اما بعد از سه دوره، در انتخابات ۲۰۲۰ نامزد نشد. او در پیام انتخاباتی خود با انتقاد از جو بایدن، گفت که «روح کشور ما مورد حمله قرار گرفته‌است».

آقای هارد از جمله چندین چهره جمهوریخواه است که با دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین بر سر نامزدی نهایی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا رقابت خواهند کرد.

علاوه بر دونالد ترامپ رئيس جمهوری پیشین آمریکا، در حزب جمهوریخواه تاکنون مایک پنس معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، ران دسانتیس فرماندار ایالت فلوریدا، نیکی هیلی سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، تیم اسکات تنها سناتور آمریکایی-آفریقایی‌تبار جمهوریخواه در سنای آمریکا، کریس کریستی فرماندار پیشین نیوجرسی و آسا هاچینسون فرماندار پیشین آرکانزاس تاکنون رسما نامزدی خود را اعلام کرده‌اند.

ویل هارد با اینکه هم حزبی ترامپ است اما در سال ۲۰۱۹ زمانی که آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهور در توئیتی به چهار زن دموکرات کنگره حمله کرده بود، او را مورد انتقاد قرار داد و اظهارات ترامپ علیه چند نماینده زن را «نژادپرستانه» توصیف کرده بود.

برخی از جمهوری‌خواه نگران هستند که شمار فزاینده نامزدهای جمهوری‌خواه در رقابت‌های مقدماتی موجب تقسیم آرا و متعاقب آن پیروزی نهایی دونالد ترامپ در رقابت‌های درون‌حزبی برای رویارویی نهایی با نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شود. از حزب دموکرات، جو بایدن رئیس جمهوری فعلی حضور دارد و با چند چهره دموکرات رقابت خواهد کرد.

در یک سال آینده میلادی (۲۰۲۴) رقابت درون حزبی برگزار می‌شود و در آخر تابستان سال آینده، دو حزب جداگانه مجمع انتخاباتی برگزار می کنند تا در نهایت نامزد نهایی حزب خود را برای انتخابات معرفی کنند. انتخابات دوره بعد ریاست جمهوری آمریکا در ۵ نوامبر ۲۰۲۴ / ۱۵ آبان ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG