لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

چرا برخی از مردم آمریکا به رغم توصیه کارشناسان بهداشت ماسک به صورت نمی‌زنند


ساحل فلوریدا. برخی از ماسک استفاده می‌کنند اما برخی هم نه.
ساحل فلوریدا. برخی از ماسک استفاده می‌کنند اما برخی هم نه.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - لورا شیفر، در یک سوپرمارکت در حومه شهر واشنگتن از دیدن زوجی که بدون ماسک صورت وارد فروشگاه شدند، احساس واهمه می‌کند.

او می‌گوید این گونه افراد هستند که بقیه را در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار می‌دهند.

جاشوآ رایت، مشتری دیگر، در عوض می‌گوید که نگران نیست. او می‌گوید که کسی را نمی‌شناسد که از این ویروس مریض شده باشد، و تازه اگر هم به آن مبتلا شود مهم نیست.

آقای رایت که ۲۸ ساله است، می‌گوید تنها زمانی شروع به پوشیدن ماسک صورت کرد که دولت ایالت ویرجینیا، این کار را در ادارات و اماکن عمومی سربسته اجباری کرد.

دکتر دیوید آرونف، مدیر بخش بیماری‌های عفونی در مرکز پزشکی وندربیلت شهر نشویل ایالت تنسی، می‌گوید که مشکل این که می‌گویند «من جوان هستم، من تندرست هستم، مهم نیست مریض شوم، این است که حتی بدون داشتن نشانه‌های بیماری یا علایم خیلی خفیف، می‌توانید بخشی از زنجیره انتقال بیماری به بقیه مردم در گروه‌های سنی مختلف باشید.»

دکتر آرونف می گوید برخی از مردم هنوز این پیام را نگرفته‌اند که «تنفس من می تواند برای فرد دیگر کشنده باشد» و این که پوشیدن ماسک صورت در پیشگیری از سرایت بیماری کووید۱۹ چقدر می تواند موثر باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا به همه توصیه می کند که در طول همه‌گیری جهانی کرونا، در اماکن عمومی که رعایت فاصله گیری اجتماعی سخت است، دهان و بینی خود را با ماسک یا حتی اگر شده با روسری و دستمال گردن بپوشانید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG