لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۴

خروج بنیانگذار «واتس اپ» از فیسبوک؛ کاربران نگران امنیت تماس‌ها هستند


«جن کوم» مدیرعامل «واتس اپ» از شرکت فیسبوک خارج می شود. خروج سریع او از فیسبوک اما ممکن است بالغ بر یک میلیارد دلار برای او هزینه داشته باشد چرا که وی دریافت پاداش در شکل سهام را از دست خواهد داد.

او روز دوشنبه با انتشار مطلبی فیسبوکی تایید کرد که این شرکت را ترک می کند. جن کوم، ۴۲ ساله، خالق شرکت واتس اپ، آن را در سال ۲۰۱۴ به قیمت ۱۹ میلیارد دلار به فیس بوک فروخت.

اکنون گفته می شود که وی بر سر مسائل حریم خصوصی کاربران و امنیت آنها، با دیگران اختلاف پیدا کرده است. واشنگتن پست می گوید کوم با مدیران فیسبوک بر سر تضعیف رمزگذاری پیام هایشان و حفظ اطلاعات آنها اختلاف پیدا کرده است.

او در مطلب فیسبوکی خود به اختلافاتی که منجر به تصمیم گیری برای خروج از فیسبوک شده، اشاره ای نکرده است و در عوض گفته به گردآوری کلکسیون پورشه های کمیاب ادامه می دهد.

اما یک نویسنده در بیزنس اینسایدر درباره این تصمیم گفته است با خروج جن کوم، اطلاعات کاربران واتس اپ نیز به خطر می افتد و کاربران واتس اپ حق دارند که نگران باشند که تا چه مدت، پیام ها و فهرست افرادی که با آنها در تماس هستند، امن و خصوصی باقی خواهد ماند.

اخیرا مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در کنگره آمریکا تایید کرد که اطلاعات کاربران فیس بوک در این شرکت مورد سوءاستفاده قرار گرفته و این به اعتماد کاربران فیسبوک آسیب زده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG