لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۶

یک نماینده کنگره بر سر رسوایی جنسی اینترنتی استعفا می دهد


انتونی وینر، در میان خبرنگاران
انتونی وینر، در میان خبرنگاران

انتونتی وینر، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت نیویورک، به دنبال یک رسوایی جنسی اینترنتی، از سمت نمایندگی خود استعفا می دهد.

آقای وینر ۴۶ ساله و متاهل، تصمیم خود را برای کناره گیری روز پنجشنبه اعلام کرد و گفت «حواس پرتی» ایجاد شده توسط او، ادامه فعالیتش را در کنگره غیر ممکن کرده است.

وی به خاطر انجام آنچه «اشتباه شخصی» خواند، و خجالتی که به بار آورد، عذرخواهی کرد.

پیشتر در روز پنجشنبه، جان بینر، رییس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، مسئله وینر را یک حواس پرتی «غیر ضروری» توصیف کرد و گفت مردم آمریکا، خواهان کنگره ای هستند که تمرکزش بر ایجاد شغل باشد.

انتونی وینر به رد و بدل پیام ها و تصاویر جنسی با ۶ زن طی ۳ سال گذشته اعتراف کرده است.

این مسئله زمانی به اطلاع عموم رسید که ماه گذشته میلادی، یک تصویری که آقای وینر برای یک دانش آموز کالج فرستاده بود، در صفحه توییتر این نماینده ظاهر شد.

ای عضو کنگره ابتدا مدعی شده بود که حساب توییترش هک شده است. اما یک هفته بعد، تایید کرد که تصویر فرستاده، متعلق به خودش بوده و او فرستنده آن بوده است.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، رفتار انتونی وینر را «بسیار نا مناسب» خواند و استعفای او را پیشنهاد کرده بود.

هما عابدین، همسر انتونی وینر، از دستیاران هیلری کلینتون، وزیر امورخارجه آمریکا است. روزنامه نیویورک تایمز، هفته گذشته گزارش داد که همسر آقای وینر، فرزند اولشان را باردار است.

هما عابدین در کنفرانس خبری روز پنجشنبه انتونی وینر حاضر نبود، اما آقای وینر گفت که همسرش، «در تمام این دوره سخت» همراه او بوده است. وینر گفت او هیچ کدام از زنانی را که در اینترنت و تلفن با آنها در تماس بوده، ملاقات نکرده و از سن آنها مطمئن نبوده است.

وینر همچنین با یک دختر ۱۷ ساله در تماس بوده است، اما مقامات محلی پیام نامناسبی که بین آنها رد و بدل شده باشد، پیدا نکردند. وینر می گوید او قانون را زیر پا نگذاشته است.

XS
SM
MD
LG