لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۲

۵۰ نفر در آب بازی در کرج بازداشت شدند


به گزارش سایت خبری کرج رسا، جشن آب بازی در کرج با دخالت نیروی انتظامی و دستگیری پنجاه تن از شرکت کنندگان به پایان رسید.
بنا بر این گزارش عصر روز جمعه درپی یک دعوت فیس بوکی عده زیادی از جوانان در پارک ایران زمین در عظیمیه کرج برای آب بازی گرد آمدند.

به گزارش این خبرگزاری از قول شاهدان محلی در کرج این مراسم از ساعت ۴ بعداز ظهر آغاز شد و باحضور مختلط دختران و پسران در حضور ماموران نیروی انتظامی ادامه یافت تا سرانجام پس از سه ساعت با ورود ماموران و بازداشت حدود ۵۰ تن از آب بازان و انتقال آنان به کلانتری به پایان رسید.

بازداشت این جوانان با اعتراض و تجمع والدین آنان در برابر محل کلانتری همراه شد که با شعارهای به نوشته کرج رسا «ساختارشکنانه» خواستار آزادی فرزندان شده بودند. تجمع اعتراضی والدین با ورود نیروهای انتظامی و یگان امداد در آخرین دقایق جمعه شب پراکنده شد. شعارهای ساختارشکنانه معمولا به شعارهایی گفته می شود که در تجمع ها علیه دیکتاتوری و رهبری جمهوری اسلامی سر داده می شود.

درتابستان ۱۳۹۰ نیز مراسم آب بازی مشابهی که از طریق فیس بوک راه اندازی و در بوستان آب و آتش تهران برگزار شده بود، به دستگیری گسترده برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در آب بازی منجر شد. سختگیری درباره این جوانان تا جایی رسید که آنان در تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی در حالی که پشت به دوربین داشتند ظاهر شدند و به گناهان خود اعتراف کردند.
در این آب بازی بیش از ۱۴ هزار نفر شرکت کرده بودند.

حضور مختلط دختران و پسران در ملاء عام در جمهوری اسلامی هنجارشکنی و مخالف با شئون اسلامی شمرده می شود. در سال ۹۰ فرماندهان گشت ارشاد و پلیس تهران هریک به نوبه خود این اقدام جوانان را محکوم کردند و آن را خلاف اخلاق و شئون اسلامی دانستند و نمایندگان محافظه کار مجلس آن را حاکی از فساد اخلاقی و ننگین شمردند.

تحلیل گران در آن زمان برخورد شدید نیروهای انتظامی با جوانان را ناشی از ترس نظام از گردآمدن جوانان و نیز مخالفت آنان با هرگونه شادمانی جوانان دانستند.
XS
SM
MD
LG