لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

تحقیق درباره واقعه تعقیب و گریز واشنگتن ادامه دارد


پلیس واشنگتن مشغول جستجو برای یافتن سرنخی است درباره وقایع تعقیب و گریزی که روز پنجشنبه از کاخ سفید تا کنگره ادامه یافت و بر اثر تیراندازی به کشته شدن زن مهاجم انجامید.
اوائل بعد از ظهر پنجشنبه - و به دنبال واقعه یاد شده - پلیس ساختمانهای کنگره را قفل کرد و برای حدود یک ساعت اجازه ورود و خروج به ساختمانها را نداد. پلیس می گوید هیچ گونه تهدیدی قانونگزاران را در داخل ساختمان تهدید نمی کرد.

پلیس می گوید راننده اتومبیل سیاه رنگ، تلاش به شکستن مانع مقابل کاخ سفید کرد و پس از عدم توفیق گریخت و پلیس به تعقیب او پرداخت.
کتی لانیر رئیس پلیس متروپولیتن واشنگتن گفت قبل از این که راننده به ضرب گلوله در داخل اتومبیلش کشته شود، دست کم در دو نقطه تیراندازی صورت گرفت. وی گفت مطمئن است که عمل راننده در تلاش برای گذر از مانع مقابل کاخ سفید تصادف نبوده است.
پلیس گفت بعد از تیراندازی و کشته شدن راننده اتومبیل، یک کودک یک ساله در داخل اتومبیل یافت شد که در وضع خوبی به سر می برد.
به گفته مقامها دو مامور پلیس زخمی شدند، ولی هر دو در وضع مناسبی به سر می برند.

تحقیق در مورد این واقعه توسط پلیس متروپولیتن، پلیس مخفی، و اف. بی. آی. ادامه دارد. پلیس گمان نمی کند که حادثه روز پنجشنبه ربطی به تعطیلی ادامه دار دولت داشته باشد.
XS
SM
MD
LG