لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۱

دیدگاه واشنگتن: تعهد آمریکا به بهبود حقوق کارگری در بنگلادش و جهان


بهبود حقوق کارگری یکی از بخش های اصلی سیاست خارجی ایالات متحده است.

سارا فاکس نماینده ویژه آمریکا برای مسائل کارگری بین المللی می گوید حمایت از حقوق بنیادین کارگران مانند آزادی تجمع و حق مذاکره مشترک بین کارگر و کارفرما، بخش مهمی از دیپلماسی اقتصادی آمریکا است.

خانم فاکس نماینده ویژه و گروهش در وزارت خارجه آمریکا از نزدیک با دولت های خارجی و نهادهای ذینفع کار کرده تا در کشورهایی مانند بنگلادش، به حقوق کارگران رسیدگی شود. فروریختن کارخانه لباس رانا پلازا در بنگلادش در سال ۲۰۱۳، منجر به کشته شدن ۱۱۳۷ کارگر شد.

خانم فاکس گفت: «دولت آمریکا با اتحادیه اروپا؛ کانادا، سازمان بین المللی کار، و دولت بنگلادش بر سر آنچه که قراداد توسعه می نامیم گردهم آمدیم تا به بهبود حقوق کار و امنیت کارگران و بهداشت و سلامت در این بخش کمک کنیم.»

اعضای قرارداد توسعه با شرکت های خصوصی و سازمان ملل متحد همکاری می کنند تا تعهدهای کوتاه و بلندمدت مرتبط با رعایت حقوق کارگران، وضع ایمنی و سلامت اماکن کار، بهداشت و ایمنی شغلی، و نظم کاری پدید آید. این فعالیت ها بازرسی ایمنی از حدود چهار هزار کارخانه را دربرمی گیرد.

این گروه همچنین با سازمان بین المللی کار ملل متحد و دولت بنگلادش برای اصلاح قوانین کار، توسعه مکانیزم برای ثبت اتحادیه، و تحقیق برای جلوگیری از بی عدالتی های کاری، همکاری کرده است.

ایالات متحده به ارتباط با بنگلادش و دیگر دولت ها برای بهبود حقوق کارگری در جهان ادامه می دهد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG