لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۴

در واشنگتن چه می‌ گذرد؟ (۳ ژوئیه)


در واشنگتن چه می‌ گذرد؟ (۳ ژوئیه)
در واشنگتن چه می‌ گذرد؟ (۳ ژوئیه)

در حالی‌ که واشنگتن خود را آماده برگزاری جشن و سرور استقلال آمریکا می‌ کند، خانواده اول آمریکا نیز روز چهار شنبه ۴ ژوئیه، روز استقلال آمریکا را در صحن چمن جنوبی کاخ سفید برگزار خواهد کرد. در این مراسم - مراسمی که همراه با آتش بازی، کباب روی آتش و موسیقی‌ است - خانواده اوباما میزبان قهرمانان جنگ‌های آمریکا و خانواده‌های آنان است.

پرزیدنت اوباما نیز مطالبی در ساعت ۶ و نیم بعد از ظهر به وقت واشنگتن به مناسبت روز استقلال آمریکا برای مردم ایراد خواهد کرد.

... در این تعطیلات آخر هفته که به روز استقلال آمریکا پیوسته است، هر چند که رئیس جمهوری برنامه فعالیت‌های انتخاباتی خود را عملا کنار گذاشته است، با این همه مشکلات اقتصادی همچنان بر سایر مسائل سایه افکنده است. مشکلاتی که در چارچوب بیکاری مشخص می‌ شود.

پرزیدنت اوباما در سخنرانی رادیویی - اینترنتی خود در روز شنبه ۲ ژوئیه با مردم آمریکا از اهمیت کم کردن بدهی‌های (فدرال) و ایجاد مشاغل جدید سخن گفت. تاکید پرزیدنت اوباما بر این بود که دولت نیز باید همانطور که خانواده‌ها عمل می‌ کنند، عمل کند تا بتواند کشور را در جهت دست یابی‌ به شرایط مستحکم مالی که برای شکوفایی یک اقتصاد دراز مدت و ایجاد مشاغل جدید حائز اهمیت است، هدایت کند.

کاخ سفید می‌ گوید همان طور که خانواده‌ها و دوستان برای بزرگداشت روز استقلال آمریکا گرد یکدیگر آمده اند، پرزیدنت اوباما به همه یاد آوری می‌ کند که آمریکا از زمان به وجود آمدن خود، همیشه با همکاری مردم با یکدیگر بر چالش هایی‌ که به سراغ کشور آمده غلبه کرده است.

... و پرزیدنت اوباما در همین مورد می‌ گوید «ما در طول سال ها (پس از اعلام استقلال خود) آموخته ایم که دموکراسی‌ آسان نیست. ما با یکدیگر بحث و سخن داریم، ما عدم توافق داریم، اما بار‌ها ثابت کرده ایم که می‌ توانیم برای حل مشکلات خود در کنار یکدیگر بایستیم.»

XS
SM
MD
LG