لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۸

سرمقاله وال‌استریت جورنال: اروپا و دموکرات‌ها باید از اقدامات پرزیدنت ترامپ مقابل ایران سپاسگزار باشند


هیئت تحریریه روزنامه وال‌استریت جورنال در سرمقاله روز سه شنبه خود خطاب به «اروپایی‌ها و دموکرات‌ها» نوشت برای مقابله با کارهای برهم زننده ایران و جلوگیری از اقدام نظامی، به پرزیدنت ترامپ بپیوندند و معامله‌ای دیگر و جامع با ایران درخواست کنند.

این مطلب که روز سه‌شنبه ۲۸ خرداد منتشر شده می‌گوید: ایران مشغول نشان دادن رفتار بدون کنترل است تا جهان و به ویژه اروپا را بترساند و آن‌ها را وادار کند تحریم‌های آمریکا را دور بزنند. ولی حتی با در نظر گرفتن مکانیسم معامله اروپا با ایران، هیچ شرکتی به دلیل بیم از تحریم آمریکا، حاضر به پیوستن به این نظام مالی نیست.

این سرمقاله در واکنش به اعلام ایران که گفته در غنی‌سازی اورانیوم دیگر به توافق اتمی برجام وفادار نمی‌ماند، نوشته شده و یادآوری کرده:‌ اروپایی‌ها و دموکرات‌ها به جای این که بگویند پرزیدنت ترامپ ایران را به گوشه‌ای رانده، باید به بازیگر خطرناک یعنی ایران، توجه کنند.

وال‌استریت جورنال همچنین نوشت: اروپا باید سپاسگزار پرزیدنت ترامپ باشد چرا که با افزایش تولید نفت، بهای جهانی نفت را به سویی برده که حتی حملات ایران به نفتکش‌ها در دریای عمان، تاثیر سنگینی روی بازار نفت ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG