لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۱

آغاز جشنواره فیلم ونیز با هدف گسترش سینمای بین المللی


هدف این جشنواره افزایش آگاهی و گسترش سینمای بین المللی از همه جنبه ها از هنر گرفته تا سرگرمی با روحیه آزادی و گفتگوی فرهنگی است.
هدف این جشنواره افزایش آگاهی و گسترش سینمای بین المللی از همه جنبه ها از هنر گرفته تا سرگرمی با روحیه آزادی و گفتگوی فرهنگی است.

هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز از سی ام ماه اوت در «لیدو دی ونیتزیا »آغاز شده و تا ۹ سپتامبر ادامه خواهد یافت. هدف اعلام شده این جشنواره افزایش آگاهی و گسترش سینمای بین المللی از همه جنبه ها، از هنر گرفته تا سرگرمی و صنعت، با روحیه آزادی و گفتگوی فرهنگی است. جشنواره ونیز همچنین با ترتیب دادن برنامه های مرور بر آثار و ستایش از چهره های برجسته سینما، به منظور درک بهتر تاریخ سینما ، کوشش می کند.

در سالهای اخیر جشنواره ونیز بر نقش خود به عنوان دروازه ای برفیلم های فصل پائیز تاکید بیشتری کرده است. این جشنواره به فیلم های برنده جایزه اسکار، با نمایش آنها در مراسم شب گشایش ،اهمیت بیشتری داده است- مثل «لالالند» ،«بردمن» (پرنده باز) و «گراویتی» (جاذبه). به همین دلیل ونیز به عنوان جشنواره «تاجبخش» یا دستکم برجسته ساز شهرت یافته است.

در هفتاد و چهارمین دوره جشنواره ونیز، ۷۳ فیلم طولانی به نمایش در می آید که بدلی برای جشنواره فیلم تورنتو است که هفته آینده گشایش می آید و در آن انبوهی فیلم ها به صورت فله ای به نمایش گذاشته می شود.

به این ترتیب جشنواره فیلم ونیز که قدیمی ترین جشنواره سینمائی دنیاست ، از هنگامی که هشتاد و پنج سال پیش با نمایش فیلم «دکتر جکیل ومستر هاید» آغاز به کار کرد ، راه درازی پیموده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG