لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۷

آنچه خود داشت ... هالیوود در جستجوی اسکار در "ونیز"


ایمی ادمز و جرمی رنه، بازیگران فیلم «ورود» روی فرش قرمز جشنواره ونیز
ایمی ادمز و جرمی رنه، بازیگران فیلم «ورود» روی فرش قرمز جشنواره ونیز

سینماگران هالیوودی در جشنواره های جهانی، از جمله "ونیز" در جستجوی اسکار هستند.

مطبوعات تخصصی، از جمله ورایتی و هالیوود ریپورتر وهمچنین منتقدان نشریات بریتانیائی و آمریکائی، در گزارش حضور چشمگیر ستارگان جهانی سینمای آمریکا روی فرش قرمز جشنواره ونیز، چنین برداشت کرده اند که از دید استودیوهای هالیوود که سخاوتمندانه فیلمهای جدید خود را به جشنواره ونیز فرستاده اند، این جشنواره در سالهای اخیر به سکوی پرتابی به سوی جایزه های اسکار تبدیل شده است.

بعد از فیلم موزیکال "لا لا لند" در برنامه افتتاحیه که چهارشنبه شب تماشاگران ونیز و منتقدان سینمائی را به وجد آورد، فیلم هیجانی علمی – تخیلی "ورود" (Arrival) که روز پنجشنبه نمایش داده شد، هم به نظر ناظران مطبوعاتی، از فیلمهای اسکاری سال ۲۰۱۷ خواهد بود.

در فیلم "ورود" بازیگر "ایمی ادمز"، نقش یک دانشمند نابغه زبان شناس را بازی می کند که ارتش آمریکا او را برای درک زبان موجودات فضائی تازه وارد، به همکاری دعوت کرده است.

شخصیت خانم "ادمز" در فیلم "ورود" با یک نظریه پرداز فیزیک همکار می شود، با بازی "جرمی رنه" که در فیلم "کلاهبرداری آمریکائی" هم با "ادمز" همکار بود.

فیلم "ورود" را "دنیس ویلنوو" کارگردان کانادائی تبار کار کرده که سال گذشته به خاطر فیلم هیجانی – حادثه ای "سیکاریو" در باره مبارزه "اف بی آی" با قاچاچیان موادمخدر در مرز مکزیک، مورد تحسین قرار گرفت. موسیقی، فیلمبرداری و مونتاژ صدای آن نیز نامزد اسکار شده بود.

منتقد هفته نامه پرتیراژ "تایم" روز پنجشنبه ۱۱ شهریور فیلم "ورود" را یک اثر بزرگ، عمیق و متفکرانه توصیف کرد و نوشت هر چند فکری که کارگردان می خواهد ابراز کند، کمی بزرگ و دور از ذهن است، ولی بازی خانم ادمز، آن را قابل هضم ساخته است.

"گولد دربی" یک نشریه تخصصی هالیوودی که کارش پیش بینی برندگان جوایز است، می نویسد خانم ادمز ظاهرا با فیلم "ورود" طلسم اسکار نگرفتن خود را خواهد شکست، هر چند که فیلمهای تخیلی علمی، معمولا در میان فیلمهای اسکار بگیر قرار ندارند.

XS
SM
MD
LG