لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۹

نیکی هیلی: زمان کناره گیری مادورو از ریاست جمهوری ونزوئلا فرا رسیده است


خانم هیلی در سفر کلمبیا به سر می برد.
خانم هیلی در سفر کلمبیا به سر می برد.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد می گوید زمان آن رسیده است که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، از قدرت کناره گیری کند.

هیلی روز چهارشنبه در شهر کوکوتا، واقع در کلمبیا، رئیس جمهوری چپگرای ونزوئلا و دولت سوسیالیست او را مسئول وضعیت وخیم اقتصادی در این کشور دانست و گفت او باید از قدرت کنار برود.

نیکی هیلی در یک تور تلاش برای کمک رسانی به آوارگان ونزوئلایی، در کوکوتا بود. او در مصاحبه ای اختصاصی به فاکس نیوز گفت آمریکا برای کمک به آوارگان ۶۰ میلیون دلار قبلا کمک کرده است و ۹ میلیون دلار دیگر هم چهارشنبه کمک کرد و همه باید با صدای بلند علیه مادورو صحبت و او را وادار کنند که از قدرت کنار برود.

از زمانی که در سال ۲۰۱۴ قیمت نفت در بازار جهانی کاهش زیادی یافت و شرایط اقتصادی این کشور رو به وخامت گذاشت، میلیون ها نفر ونزوئلا را ترک کرده اند. مقامات کلمبیایی می گویند روزانه ده ها هزار نفر از مردم ونزوئلا از پل سیمون بولیوار عبور می کنند و وارد کلمبیا می شوند.

ونزوئلا که زمانی اقتصاد پویایی داشت، در اثر سیاست های دولت چپگرای این کشور با فساد بالا و تورم بسیار زیادی روبرو است و ارزش پول این کشور به شدت سقوط کرده است. کالاهای اساسی از جمله دستمال کاغذی توالت نیز در فروشگاه ها با کمبود مواجه است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG